13 skvelých riešení, ako vyfarbiť kuchyňu a spraviť z nej svoju vysnívanú

10.05.2017  |     

Ani v kuchyni nemusia chýbať farby. Zozbierali sme pre vás riešenia, ktoré vám môžu pomôcť na ceste za tou vašou vysnívanou.

Štýl 1: Dynamická zelená

Ak máte radi farby a nechýba vám trocha odvahy, zaodejte kuchyňu do výrazného zeleného odtieňa. Aby ho však nebolo priveľa, použite ho len na časti dvierok, napríklad horných skriniek. Experimentovať môžete aj s farebnosťou škárovačky.

Štýl 2: Optimistická žltá

Žltá je farbou optimizmu a modernej kuchyni v primeranej miere naozaj pristane. Použiť ju môžete na časť skriniek alebo kuchynský ostrov, prípadne sa môže zopakovať aj v rámci jedálenského sedenia, napríklad na niekoľkých stoličkách.  

Štýl 3: Pastelová sviežosť

Pastelové farby pôsobia príjemne, avšak na veľkých nábytkových prvkoch, akým kuchynská linka bezpochyby je, to s nimi netreba preháňať. Pekne ukážu, ak sa objavia na menších plochách – v nike alebo v rámci jednej časti kuchynského ostrova.

Štýl 4: Inšpirovaná kaviarňou

Kuchyňa s jednoduchým kachličkovým obkladom a industriálnymi prvkami akoby čerpala inšpiráciu zo štýlovej kaviarne. Zjemňujúcim prvkom v takto ladenom interiéri môže byť drevo alebo iné prírodné materiály.  

Štýl 5: Odtieňové variácie

Ak si trúfate a máte radi pestrosť, skúste v rámci kuchynských dvierok skombinovať dva odtiene jednej farby. Efekt ešte zvýrazníte, ak siahnete po linke netradičného tvaru, napríklad s výraznejším skosením jednej časti.    

Štýl 6: Dotvorená zeleňou

Kuchynská linka z masívneho dreva alebo preglejky je v súčasnosti vďaka rôznym povrchovým úpravám bežná. Ozvláštniť ju možno zaujímavo riešenou pracovnou doskou alebo zeleňou, čo ešte viac podčiarkne jej prírodný vzhľad.

Štýl 7: Miešanie farieb a materiálov

Zmiešať časť skriniek v tmavej farbe s jemným leskom, pridať drevo, kameň alebo jeho imitáciu, prípadne zvoliť časť dierok s viac či menej výraznou štruktúrou? Prečo nie. Vo výsledku môže vzniknúť elegantná kuchyňa, ktorá sa len tak nezunuje.  

Štýl 8: Akcentujúca stena

Kombinácia bielej farby a dreveného dekoru s výraznou kresbou predstavuje v prípade kuchynských liniek jedno z obľúbených riešení. Ak chcete priestor rozžiariť, môžete jednu zo stien namaľovať výraznejšou farbou, napríklad červenou.   

Štýl 9: Nesmrteľná biela

Biela farba je v kuchyni prakticky nesmrteľná. Predstavuje osvedčenú klasiku, čo však neznamená, že musí pôsobiť mdlo. Staviť môžete na zaujímavé úchytky, dynamickejšiu podlahu alebo skúste zvoliť menej všedný tvar, napríklad zaobliť roh. 

Štýl 10: Vzorované zásteny  

Kuchynská zástena predstavuje jedinečný spôsob, ako do svojho domova vniesť farby. Siahnuť môžete napríklad po vzorovanom obklade alebo odolných paneloch, ktoré si môžete nechať presne podľa svojho zadania vyrobiť aj na mieru.  

Štýl 11: Čierno-biele variácie

Čierno-biela kombinácia hrá prím aj v kuchyni, najmä tej inšpirovanej škandinávskym dizajnom. Obľúbeným riešením je nahradenie horných skriniek policami, treba však zvážiť, či sa s náčiním a potravinami vpracete do tých spodných.  

Štýl 12: Modrosivá elegánka 

Moderná kuchynská linka jemne inšpirovaná vidiekom sa nemusí niesť len vo vanilkovom odtieni. Staviť môžete na rafinovanejšiu modrosivú farebnosť, ktorá v kombinácii so svetlohnedou pracovnou doskou takto ladenej kuchyni naozaj pristane.

Štýl 13: Vo farbe ocele

Extravagantná kuchyňa z nehrdzavejúcej ocele nemusí predstavovať len riešenie do rýdzo moderného loftu. Skvelo vynikne aj v elegantnejších interiéroch. Aby nepôsobila príliš tvrdo, zvoľte k nej nenápadný obklad a dlažbu, resp. podlahu.  

TEXT: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky