Ako spraviť z malej kuchyne funkčný a útulný priestor

17.07.2017  |     

Kuchyňa v malom priestore môže byť útulná a príjemná. Na to, aby ste sa tak v nej cítili, je potrebné prepojiť jej vizuálnu stránku s funkčnosťou. Riešením je starostlivé plánovanie, dobrý výber nábytku a doplnkov tak, aby ste využili každý centimeter.

Na maximum

Každá kuchyňa – či už je malá, alebo veľká – slúži trom účelom: chceme v nej variť, ukladať a tiež posedieť si s blízkymi alebo len tak relaxovať. V malom priestore je nutné, aby veci slúžili aspoň na dva účely. Na prípravu jedla potrebujeme dostatok priestoru. Ak ho kuchynský kút neposkytuje, použite jednoducho jedálenský stôl.

Vyberajte radšej vstavané spotrebiče ako voľne stojace, pretože tak optimálne využijete priestor. Na veľké množstvo kuchynských pomôcok a riadov využívajte steny. Na poličky, závesné systémy či regály sa toho zmestí dosť.

Malú kuchyňu je potrebné aj opticky zväčšiť, a to správnou voľbou farieb. Nábytok a podlaha by mali byť v svetlých farbách, bude v nej viac svetla. Otvorený systém má len jedinú nevýhodu – je potrebné dodržovať poriadok a čistotu.

 

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 6/2016

Tagy:
malé byty zariaďovanie kuchyne kuchynské linky malé kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky