Pekná a praktická kuchyňa vo vidieckom štýle s tradičnou kachľovou pecou

31.07.2017  |     

Útulná, pekná a praktická – to boli požiadavky rodičov troch chlapcov na kuchyňu v ich novom dome. Keďže plánovali zariadiť celý interiér vo vidieckom štýle, kuchyňa, samozrejme, nemohla byť výnimkou.

Povrchová úprava linky sa hodila k ostatnému zariadeniu, navyše je veľmi praktická – nevidno na nej každý fliačik.

Číre sklo na dvierkach je dnes skôr výnimka. „Pekne cezeň vidno riad v skrinkách a kuchyňa je vďaka tomu taká farebnejšia, veselšia. Nechceli sme, aby vyzerala veľmi uhladene.“ Tradičný vzhľad ešte podporila domáca pani olemovaním políc stužkou.

Priama cesta

Veľká rodina potrebuje poriadnu kuchyňu. A keďže rodičia troch (a čoskoro štyroch) malých detí vedia svoje, chceli, aby bola nielen príjemným, ale aj praktickým centrom rodinného života. Celý dom postupne zariaďujú vo vidieckom štýle a o kuchyni v otvorenom priestore na prízemí mali pomerne jasnú predstavu: tradičnú kachľovú pec, veľký drevený stôl so stoličkami a klasický kredenc, ktoré nemohli chýbať, už mali a linka sa k nim musela hodiť.

 

V showroome Decodomu im hneď padla do oka Katy. Jej patinová povrchová úprava bola presne to, čo hľadali. „Chceli sme bielu linku, ale nie čisto bielu, ani nič lesklé,“ hovorí sympatická mamina. „Tento povrch sa nám páčil. Hodil sa k ostatnému zariadeniu, navyše je veľmi praktický – nevidno na ňom hneď každý fliačik,“ dodáva s úsmevom.

TIP: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

Drez s výhľadom si domáci pochvaľujú. Vďaka jeho veľkosti a širokému parapetu sa na sklo vôbec nenaprská. Keďže keramický drez je veľmi ťažký, museli pri montáži spevniť skrinku pod ním pracovnou doskou – šikovný aj pekný detail.

Keď sa k prvotným sympatiám pridala aj dobrá cena a šanca na rýchle dodanie, bolo rozhodnuté. „Vyšlo to lacnejšie než u stolára a hlavne to bolo rýchlo. Po dokončení domu sme už boli zo všetkého trochu unavení, takže sme chceli mať kuchyňu hotovú čo najskôr. A šesť týždňov je nič. U stolára by sme čakali aj pol roka,“ spomína Monika.

So zakótovaným pôdorysom miestnosti a presnou predstavou o type a povrchovej úprave linky sa teda s manželom vrátili do kuchynského štúdia, kde ešte doladili rozloženie skriniek, umiestnenie chladničky, vnútorné vybavenie a ďalšie detaily. Stačili tri stretnutia, aby sa dopracovali k výsledku, s ktorým boli obaja spokojní.

Od prvej návštevy v kuchynskom štúdiu až po montáž nakoniec ubehli asi štyri mesiace. „Kuchyňu sme mali rýchlo aj vybratú, aj vymyslenú a objednanú, aj namontovanú. Dokonca bola nachystaná na montáž skôr, než sme stihli pripraviť podlahu a všetky rozvody,“ smeje sa spokojná domáca pani. 

„Táto linka nám hneď padla do oka a väčšinu času sme potom strávili už len rozmiestnením skriniek a vymýšľaním praktického zosúladenia vecí – napríklad, kam dať drez, kde má byť vzhľadom naň umývačka, zásuvka s príbormi, skrinka s pohármi atď.“

Monika a Tomáš, majitelia

 

interiér kuchyne

linka: Katy, Decodom

povrchová úprava: pino aurelio

rozmery: 420 × 410 cm

lokalita: Sládkovičovo

TEXT: ERIKA KUHNOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2017

Tagy:
decodom kuchyne vidiecky štýl vidiecke kuchyne kachľové pece kuchynské linky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky