Elegantná a praktická kuchynská linka za prijateľnú cenu ako prvý krok pri zariaďovaní domu

31.01.2019  |     

Majiteľka nového rodinného domu sa do jeho zariaďovania pustila sama. Rozhodla sa preto pre overenú metódu – trochu sa v priestore zabývať a definitívne rozhodnutia robiť až potom, keď presne zistí, čo by jej vyhovovalo. Začala teda tou časťou, v ktorej mala jasno – kuchynskou linkou.

Rozkladací jedálenský stôl by mal čoskoro nahradiť kuchynský ostrov, ktorý poskytne nielen miesto na stolovanie, ale aj ďalšiu pracovnú plochu a viac odkladacích priestorov. Bude zároveň prvkom, ktorý prepojí priestor kuchyne a obývačky.

 

Kuchynské kombinovanie

Táňa vedela, že človek najlepšie zistí, čo by mu vyhovovalo, až keď sa v priestore zabýva. Nechcela preto nič uponáhľať a so zariaďovaním svojho nového domu začala tam, kde mala jasno – v kuchyni. Navyše jej s plánovaním pomáhala mama, skúsená gazdinka, ktorá presne vedela, čo potrebujú.

Na podrobný prieskum ponuky kuchynských štúdií si nechali dostatok času – začali s ním už počas stavby domu. Hľadali príjemnú, modernú kuchyňu s dobrým pomerom ceny a výkonu. „Na trhu sú krásne kuchyne, ale my sme potrebovali aj pre nás prijateľnú cenu,“ upresňuje domáca pani. To, čo hľadali, nakoniec našli v predajni Decodomu v Lamači.

Na prvý pohľad sa im zapáčili štýl, farebná škála aj povrchová úprava. Vo svojej skrinkovej zostave potom skombinovali tri farby – k základu v neutrálnej sivej pridali jemnú kašmírovú a výraznú čiernu tak, aby celok nevyzeral nudne a zároveň si zachoval príjemnú eleganciu. Aby pomerne veľká rohová linka pôsobila vzdušnejšie, horné skrinky využili len v jednej časti a rameno smerujúce k obývačke odsadili od zeme. Výsledok je veľmi príjemný, i keď, ako hovorí Táňa, proces bol celkom náročný – často si totiž nevedela vybrať a nie vždy si bola hneď istá svojou voľbou. 

Na doladenie chýbajúcich detailov a prepojenie celého otvoreného priestoru kuchyne, jedálne a obývačky sa preto už radšej rozhodla využiť služby interiérovej architektky.

Nápady na pokračovanie

Rozkladací jedálenský stôl z Ikey je jedným z dočasných riešení. Na jeho mieste by mal byť onedlho kuchynský ostrov, respektíve „polostrov“, ktorý poskytne ďalšie potrebné odkladacie priestory, jeho pracovná plocha plynulo prejde do stolovej dosky. 

„Na začiatku som si v tejto časti nebola istá, preto sme najskôr urobili základ kuchyne a s ostrovom som radšej počkala,“ hovorí Táňa. „Čas napríklad ukázal, že by sa mi tu páčilo viac dreva. Verím, že architektka sem navrhne niečo zaujímavé.“

Ďalším prvkom, pri ktorom Táňa nemala úplnú istotu, bola zástena za linkou. „Dlho som váhala, čo by sa sem najlepšie hodilo – trh ponúka veľa možností a nevedela som sa rozhodnúť,“ hovorí. 

Nakoniec zvolila kvalitnú umývateľnú vliesovú tapetu, odolnú proti oderu. „Je to také dočasné riešenie, ku ktorému ma inšpirovala kamarátka,“ spomína. „Kuchyňu sme vďaka tomu mohli rýchlo dokončiť, a keď sa mi neskôr zapáči niečo ďalšie, tapeta sa ľahko strhne a nahradí čímkoľvek iným.“

Drez s výhľadom je snom nejednej gazdinky. Okno pod hornými skrinkami navyše výborne vyzerá a je zároveň praktickým miestom na pestovanie byliniek. 

 

kuchyňa v otvorenom priestore

linka Tilia, Decodom

povrchová úprava supermat

lokalita Záhorská Bystrica

Text: ERIKA KUHNOVÁ
Foto: MIRO POCHYBA
Zdroj: časopis Môj dom 11/2017

TIP: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

 

Tagy:
Decodom kuchynské linky nábytok do kuchyne kuchynské štúdia

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky