Ako vyčarovať v jedálni vianočnú atmosféru

13.12.2017  |     

Kedy, keď nie na Vianoce, si váš stôl zaslúži tú najkrajšiu výzdobu? Inšpirujte sa našimi tipmi, ako vyčarovať v jedálni skutočne slávnostnú atmosféru.

Krásne prestretý štedrovečerný stôl patrí k Vianociam rovnako ako vianočný stromček alebo darčeky. Stolovať počas najväčšieho sviatku roka túžime vkusne a netradične. Vianočný obrus, stolové dekorácie a sviatočné prestieranie vytvárajú počas Štedrého večera neopakovateľnú atmosféru. 

S citom

Dekorovať vianočný stôl môže byť celkom pekná výzva. Ak nechcete, aby pôsobil príliš okázalo až gýčovo, skúste to tentokrát trochu inak. Veľmi efektné, a pritom jednoducho dostupné sú dekorácie priamo z prírody. Vence potiahnuté brečtanom, suché halúzky a vetvičky ihličia, ktoré ozdobíte svetielkami či slamenými ozdobami a zavesíte nad stôl, vyčarujú určite tú pravú slávnostnú atmosféru. Samozrejmosťou je sviatočný obrus, ktorý môžete doplniť štólou.

Ak máte servis po predkoch, rozhodne je ten správny čas vytiahnuť ho zo skrine, rovnako aj nepoužívaný príbor. Aj keď možno nebude celkom podľa najnovšej módy, bude niesť spomienky a to je predsa oveľa viac. Prečo si víno nenaliať do peknej karafy a neservírovať ho z tých najkrajších pohárov? Nuž a nezabudnite na svetlo v najrôznejších podobách – sviečky, lampáše či svetelné reťaze navodia tú pravú vianočnú atmosféru tak, ako žiadne iné dekorácie.

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 11/2017

Tagy:
vianočné ozdoby vianočná výzdoba vianočné dekorácie Vianoce 2017 jedálenské stoly

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky