4 x kuchynský ostrovček: Ktorý štýl je ten váš?

10.05.2018  |     

Ak je varenie vašou doménou a priestor vám to dovoľuje, určite pouvažujte nad šikovným ostrovčekom. Príprava jedla v priestore prirodzene podnecuje nielen chuťové poháriky všetkých naokolo, ale podporuje aj komunikáciu s rodinou a priateľmi. Vhodne zvolený ostrovček sa stáva stredobodom všetkého diania v domácnosti. Inšpirujte sa spolu s nami a vyberte si ten svoj.

Štýl 1: JEDNODUCHO

Aj minimalistický kuchynský ostrovček sa môže stať neprehliadnuteľným centrom dennej zóny. Upúta nielen tvarom, ale i výraznou farebnosťou. Netradične kombinuje odtiene hrdzavej, ktorá sa v súčasnom interiéri i exteriéri stáva unikátnym dekoračným prvkom. Keramický ostrovček je z portfólia Ceramic od firmy Sykora. Vytvára spolu so zvyškom jedinečný celok.

Štýl 2: TRADIČNE

V rodinnom dome sa vidiecka kuchyňa stáva absolútnym centrom diania. Veľkorysá kuchyňa si žiada mohutný ostrovček, pri ktorom sa môže počas prípravy jedál stretnúť celá rodina. Každý člen sa môže k vareniu pridať svojím spôsobom – krájaním, ochutnávaním či príjemným rozhovorom. V kuchynskej linke IVA zhmotnilo Siko centrum dokonalej pohody, dobrej nálady a prirodzeného kúzla. 

 

Štýl 3: ČISTO

Biely lak a vysoký lesk symbolizujú čistotu a jednoduchosť. Zakaždým vytvoria nadčasovú kombináciu. Kuchynský ostrovček ELITA svojimi krivkami posúva precíznu remeselnú výrobu opäť o krok vpred. Originálne dyhy a oblé tvary nábytku sa stávajú nezameniteľným rukopisom kuchýň Hanák. Vďaka nim si môžete od chladničky k umývadlu i zatancovať, a to bez obáv z ostrých hrán a rohov. Predáva Merito.sk.

Štýl 4: VZDUŠNE

Prémiová kolekcia next125 od značky Schűller dokazuje, že ostrovné riešenie môže mať aj formu varného stola. Pripomína nám časy, keď sme mamám pomáhali v kuchyni za veľkým stolom. Nábytková zostava disponuje i lavicou a jedálenským stolom, ktorý svojím tvarom a dizajnom dokonale nadväzuje na varnú časť. Takáto podoba varnej zóny vnáša do priestoru ľahkosť i dynamiku.

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2018

Tagy:
zariaďovanie kuchyne kuchynské linky kuchynský nábytok kuchynské štýly kuchynské ostrovčeky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 11/2019 v predaji


Rebelské Vianoce
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky