Kuchyňa vo vidieckom štýle: Nebojte sa nedokonalosti

31.08.2018  |     

Vyrezávané police, filigránske úchytky či ozdobné rímsy hrajú vo vidieckej kuchyni hlavnú úlohu. Nebojte sa nedokonalosti ani ošarpanosti. Pôsobivú kombináciu vytvoríte aj z tvarovo či farebne rôznorodých kusov nábytku. O to viac bude vaša kuchyňa originálna.

Zaostrené na detaily

Vidiecky štýl je charakteristický predovšetkým prírodnými materiálmi, akými sú drevo, keramika, hlina, ľan, špagát, juta, mosadz, kameň či tehly. Nemusíte sa báť ani farieb, vzorov, dokonca ani nápisov – umiestnite ich na niekoľko solitérov v podobe nábytku, debničky, vankúša či keramiky. Vyšívané obrazy, drevené lopáre, krhličky i staré rádio – všetko si tu nájde svoje miesto. Pokiaľ vám po starých rodičoch nezostali žiadne tradičné kúsky, nesmúťte.

Z „blšáku“ sa zaručene nevrátite s prázdnymi rukami. Otlčené hrnce či lampy ešte poslúžia a malé chybičky krásy navodia tú správnu atmosféru. Aj sériový nábytok dokážete ľahko premeniť na vidiecky či v štýle shabby chic. Stačí ho premaľovať a obrúsiť, aby získal jemnú patinu. Dbajte pritom na detaily, ako sú hrany, oblúky či úchytky. Práve tie dodávajú vidieckemu bývaniu tú pravú čarovnú atmosféru.

 

Masívne drevené stoličky s prekríženou opierkou vo veselých farbách rozjasnia každý vidiecky interiér.

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2018

Tagy:
kuchyne vidiecky štýl zariaďovanie kuchyne kuchynské linky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Minimalistický dom, ktorý v prudkom svahu levituje nad krajinou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky