Kuchyne Oresi: Riešenia pre každého zákazníka, do akéhokoľvek priestoru

17.10.2018  |     

Dnes vám predstavíme dve kuchyne od spoločnosti Oresi, ktoré si vybrali zákazníci do nového bytu v novostavbe a do kuchyne panelového domu zo sedemdesiatych rokov minulého storočia.

Môžete sa tak v praxi presvedčiť, že Oresi ponúka kuchyne pre široké spektrum zákazníkov, pretože si môžu vybrať podľa svojich možností zo štyroch cenových kategórií. Spoločnosť má totiž vo svojom portfóliu tri značky: kuchyne strednej triedy Dolti – tohto roku novinka s dizajnovou nadstavbou Dolti Collection by Andrea Capovilla, nemecké prémiové kuchyne Livanza a luxusné nemecké kuchyne Bauformat. A to za bezkonkurenčne najlepší pomer výkonu a ceny.

Obľúbená biela 

Pani Jana si do nového veľkorysého bytu v novostavbe vybrala kombináciu bielych skriniek vo vysokom lesku, ktoré sú u klientov stále veľmi obľúbené a dekor s výraznou kresbou dreva. Menší priestor pre kuchyňu prepojený s obývacou časťou priam nabádal koncipovať zostavu čo najviac ako zastavenú jednotnú plochu, ktorá nádherne komunikuje s podlahou. Podelila sa s nami o svoje skúsenosti: „Ako klient som so spoločnosťou Oresi spokojná. Od zadania objednávky cez spoluprácu s predajcom, s ktorým som bola v kontakte od návrhu kuchyne po jej montáž, všetko klapalo. Môj predajca komunikoval priamo s mojimi architektmi z Cadface Design Studia, ktorí kuchyňu navrhli, a tak spoločne pretavili návrh do realizácie“. Vybraná kombinácia bielych skriniek Musa a dekoru dreva línie Tewa je praktická a naživo pôsobí ešte čistejšie a elegantnejšie, ako v pôvodnej vizualizácii.

Ani centimeter hluchého miesta

Architekti navrhli kuchyňu od podlahy k stropu. Nikde tak nevzniká hluché miesto, kde by sa len zbytočne usadzoval prach. Všetky skrinky však nie sú určené na ukladanie riadu a vecí potrebných na prácu v kuchyni. Za niektorými z nich sú ukryté inštalácie.

Do kuchyne si majiteľka vybrala elektrické prístroje značky AEG – Electrolux. Varenie jej uľahčuje parná a mikrovlnná rúra, chladnička, umývačka, odsávač pár a indukčná varná doska. Drez aj batéria sú od švajčiarskej značky Franke. Pracovná doska je vyrobená z umelého kameňa Technistone v dekore Noble Carrara 20 LE a sú do nej vyfrézované drážky v mieste odkvapkávača riadu. 

Za zmienku stojí aj fakt, že architekti umývačku riadu nezakomponovali, ako býva obvykle zvykom, vedľa drezu, ale je umiestnená pod mikrovlnnou a parnou rúrou. Za linkou rovnako ako na deliacej stene je použité modrené sklo - sklenený obklad v trendovej sivej farbe. LED osvetlenie je nainštalované do dna horných skriniek.

Aj do paneláka sa vojde „účko“

Majitelia bytov v panelových domoch a malých bytoch, kde sa pri zariaďovaní kuchyne obvykle bojuje o každý centimeter miesta, často netušia, že sa im sem vojde kuchyňa do tvaru písmena „L“ alebo dokonca „U“. 

Pán Peter s partnerkou Kamilou odkladali výber novej kuchyne až na celkovú rekonštrukciu panelového bytu. „Novú kuchyňu sme potrebovali ako soľ už dlho, ale jej zaobstaranie sme odkladali až dovtedy, kým budeme rekonštruovať celý byt naraz. Chýbali nám tu úložné priestory, veľa vecí sme mali vystavených na horných skrinkách, nevyhovoval ani malý drez a pôvodný nábytok doslúžil už dávno. Nebol pekný, ani plne funkčný. Nechali sme vybúrať umakartové jadro, čo umožnilo zmeniť dispozície kuchyne, kúpeľne a toalety tak, ako sme potrebovali. To, že sme mohli, hoci len o pár centimetrov, posunúť steny, prinieslo až prekvapivý efekt,“ spomína Peter.

Nemali žiadnu konkrétnu predstavu, ale intuitívne cítili, že kuchyňa je pre nich dôležitá a musí byť perfektná. Potom sa jeho partnerke vybavili kuchyne Oresi, zašla sa pozrieť do predajne, kde ju zaujala kuchyňa Denim z prémiovej triedy Livanza. „Aj ja som bol z tej kuchyne nadšený, keď som ju reálne uvidel. Máme totiž radi tmavšie farby a táto má taký zaujímavý štrukturálny povrch v príjemne tmavohnedej farbe,“ hovorí. Celý priestor pôsobí veľkolepo, moderne a pritom obývane. 

Dali na spoluprácu s odborníkmi. A neľutujú

„V plánovaní kuchyne sme amatéri, vôbec sme nevedeli, ako sa k tomu postaviť. V štúdiu Oresi sa nás ujal šikovný predajca, ktorý sa nás povypytoval, aký veľký priestor máme, ako často varíme, koľko riadu a potravín potrebujeme uložiť, či využívame umývačku. Potom nám vysvetlil, ako by na seba mali nadväzovať jednotlivé pracovné zóny, našiel tu miesto aj na práčku a kuchyňu nám naplánoval do tvaru písmena ‚U‘,“ vraví Peter.

„Absolútne sme netušili, že by sa do daného priestoru, kde pôvodne bola malá linka na dvoch stenách, mohla takáto veľká kuchyňa vojsť. Dokonca aj osemdesiat centimetrov široké zásuvky. V tomto momente sme si uvedomili, aké dôležité je poradiť sa s odborníkmi a dať na ich rady. Nakoniec sme pôvodne plánovanú voľne stojacu chladničku s mrazničkou ešte vymenili za vstavaný model. Kuchyňa je teraz ucelená, prirodzene nadväzuje na obývací priestor. Zástena dnes tak opäť moderných kachličiek  vyzdvihuje štruktúru nábytku. Veľmi sa tešíme z dojmu, akým na nás pôsobí a varíme v nej s nanovo nájdenou vášňou. Nakoniec to bolo jednoduché, naša prvá schôdzka s plánovaním kuchyne trvala asi tri hodiny, potom sme štúdio navštívili ešte dvakrát a všetko sme s predajcom doladili,“ doplňuje Peter.

www.oresi.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Oresi s.r.o.

Tagy:
kuchyňa trendy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 6/2019
v predaji


Ako pestovať zdravé hrozno?
Predplatné

 

Najnovšie príspevky