Milujete lesklé kuchyne? Máme pre vás tipy

13.11.2018  |     

Na jeseň často zariaďujeme nové kuchyne, aby sme do Vianoc skrášlili svoje bývanie. K stáliciam na trhu aj napriek zmenám trendov patria lesklé kuchyne. Na čo si dať pozor pri výbere kuchyne, aby ste za svoje peniaze dostali ten najlepší variant?

Pri výbere novej kuchyne sa väčšina zákazníkov zaujíma o dizajn, farbu a dispozičné riešenie. Pred samotným nákupom by ale mali venovať veľkú pozornosť voľbe materiálu, z ktorého bude srdce domova vyrobené. Je ich bezpočet a ovplyvnia vzhľad, cenu aj kvalitu nábytku.

Keď prejdete kuchynské štúdiá, zistíte, že lesklých kuchýň, farebných aj bielych, ktoré stále patria k najobľúbenejším, je tu vystavených veľa a materiály sú si vzhľadom podobné. Laici uvidia rozdiel v miere lesku, ale väčšinou už netušia, či je povrch dvierok lakovaný alebo vybavený akrylátom, fóliou alebo laminom. Čo robiť, aby ste sa pri výbere kuchyne nepopálili? Poradíme.

Povrchových úprav pribúda 

To, že zákazníci nevedia posúdiť a porovnať kvalitu materiálu a vybavenie kuchyne je logické, pretože nábytkársky odbor sa rýchlo vyvíja a variantov materiálov a povrchových úprav pribúda. A preto nie je lesk ako lesk. Markantné je to hlavne pri bielych kuchyniach

V našich štúdiách záujemcovia objavia tak vystavené kuchyne, ako aj vzorkovnice s prehliadkou bielych lesklých povrchov. Čo všetko uvidia? PET fóliu, fóliu s dodatočnou povrchovou úpravou, čo býva najčastejšie prelakovanie, ale môže to byť aj dodaná patina a iné vizuálne efekty, leštené lamino, obyčajný lak, leštený lak, často ho nájdete pod pojmom lak vo vysokom lesku, alebo lakované dvierka, na ktorých je nalepená dva milimetre hrubá doska z tvrdeného skla. A zabudnúť nesmiem ani na akryl,“ menuje povrchy Dušan Všelicha, špecialista na kuchyne Oresi.

Rozdielne povrchy a ceny

Každý tento povrch tvorí inú cenu kuchyne a často tiež rôzny estetický dojem. A v tom sa laik samozrejme nevyzná. Napríklad lakovaný nábytok patrí k luxusným vyhotoveniam, laky sa rôznymi metódami nanášajú v niekoľkých vrstvách, do jeho ceny sa tak premieta aj náročnosť práce. Lak umožňuje voľbu z mnohých farieb a z matného alebo vysoko lesklého vyhotovenia. 

„Ako ekvivalent k laku našim zákazníkom ponúkame vysoko lesklé kuchyne MAGIQ z akrylu. Akrylový povrch ponúka vysoký zrkadlový lesk typický pre leštené lakované kuchyne vyšších cenových kategórií. Akryl je ale tvrdší, odolnejší proti poškriabaniu a UV žiareniu. My sme ho ale použili pri našich kuchyniach Dolti Collection by Andrea Capovilla, ktoré cenovo patria do pomyselnej strednej triedy kuchýň,“ zdôrazňuje odborník.

Spoločnosť novo ponúka v triede Dolti Collection by Andrea Capovilla aj kuchyne Glam Face a Forever Young, ktoré majú povrch z HPL laminátu vo vysokom lesku v rôznych farbách a s antibakteriálnou úpravou povrchu alebo s metalickými odleskami v jemných a elegantných odtieňoch karneol, jaspis, jantár a achát.

Lesk je zaujímavý aj pre doplnky v kuchyni. Použitím skla, zvlášť umeleckého diela, viete vyčariť úplne nový pocit aj z industriálnej či dekorovo matnej kuchyne.

V Oresi sme spojili dizajnové kuchyne s umením. Maliarka Noémi Kolčáková Szakállová pre nás naživo namaľovala Bohyňu – ochrankyňu rodinného krbu. Kde inde, než v kuchyni.

Ak Vás zaujíma spojenie umenia, technológií a dizajnu, pozrite si naše video z narodenín kuchynského štúdia Oresi Na Hodžovom námestí v Bratislave.

ZDROJ PR článok spoločnosti Oresi Slovakia s.r.o.

Tagy:
zariaďovanie kuchyne kuchynské linky lesklé kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky