Miesto stretnutí veľkej rodiny

17.12.2018  |     

Pri výbere novej kuchyne v rodičovskom dome asistovala skoro celá rodina. Napokon, práve tam sa pri rôznych príležitostiach stretávajú všetci jej členovia. Zatiaľ je ich 14. A zatiaľ sa tam hravo zmestia.

Veľká kuchyňa pre veľkú rodinu

Keď sa manželia Mária a Augustín ocitli na dôchodku, rozhodli sa spestriť si novú etapu svojho života novou kuchyňou. Takou, kde sa za jeden stôl pohodlne pomestia so všetkými svojimi šiestimi deťmi a ich rodinami. Jej kúpe predchádzala menšia „prerábka“, počas ktorej vybúrali priečku, aby zväčšili priestor pôvodnej kuchyne o obývačku. Takto je to predsa len veselšie, keď pani domáca môže počas varenia sledovať dianie v otvorenom priestore, na ktorého opačnom konci sa nachádza obývacia časť s televízorom. No a v strede tróni masívny stôl s dĺžkou 2,4 m, ktorý sa pomerne často rozkladá, aby pojal všetky hladné krky, a že ich nie je málo, to už viete... O novej kuchyni mali domáci určité predstavy. Chceli, aby bola biela a aby mala kuchynský ostrov aj s vysúvacou, mimoriadne praktickou elektrickou zásuvkou. Pri listovaní katalógu Decodom padla domácej panej do oka biela linka Tilia, ktorá spĺňala všetky ich predstavy, a dnes sa z nej teší celá rodina. Nuž, a aby sme nezabudli, jednou z podmienok bolo aj to, aby mali v rámci kuchyne priestor na bohatú zbierku šálok, ktoré im deti nosia z ciest po celom svete už viac ako desať rokov. Tejto úlohy sa napokon zhostil majster, ktorý im na šálky vyrobil zo sadrokartónu police na mieru po oboch stranách kuchyne. Teda okrem toho, že táto kuchyňa je mimoriadne nadčasová, praktická a vyhovuje požiadavkám svojich majiteľov, má ešte pridanú hodnotu v podobe zbierky, ktorá odkazuje na peknú rodinnú tradíciu, keď každé dieťa počas svojej cesty myslí na domov, na svojich rodičov a na to, že na „šálkovej stene“ je ešte miesto pre ďalší úlovok...

Vraví sa, že kuchyňa je srdcom každej domácnosti. Keď sa v tejto kuchyni stretnú viacerí členovia rodiny, srdce tu bije na plné obrátky.

kuchyňa v otvorenom priestore

linka Tilia, Decodom

lokalita Šenkvice

TEXT KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO MIRO POCHYBA

ZDROJ PR článok spoločnosti Decodom

Tagy:
trendy kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky