4 jednoduché tipy, ako si ozvláštniť kuchyňu bez väčších investícii

16.03.2019  |     

Ak túžite ozvláštniť svoju kuchyňu bez väčších stavebných úprav, ponúkame vám niekoľko jednoduchých a finančne nenáročných tipov, ako na to.

Štýl 1: Tabuľová stena

Bočnú stenu kuchynskej linky natrite tabuľovou farbou, primontujte kovové systémy na vešanie a popustite uzdu svojej fantázii. Na čiernej stene pekne vynikne zelená rastlina v kvetináči, rovnako ako drevené pomôcky na varenie. Nuž, a napokon kriedou napíšte to, čo vám dnes leží na srdci, prípadne na tanieri. (Foto a realizácia Jana Ardanová)

Štýl 2: Bylinky dole hlavou

Ak radi dochucujete svoje jedlá čerstvými bylinkami, ale vaša pracovná plocha je primalá na kvetináče, zasaďte ich do „lietajúcich“ črepníkov. Substrát je zabezpečený hustou sieťkou, cez ktorú sa nevysype von. Črepník obsahuje aj nádržku na postupné uvoľňovanie vody. Takéto pestovanie je navyše aj mimoriadne štýlové. (Foto: Bureaux House)

Štýl 3: Natrite im to

Aby vaša rustikálna biela či akákoľvek iná kuchyňa nepôsobila fádne či mdlo, skúste zobrať do ruky výraznú farbu a štetec a natrieť ňou hoci len malú debničku na zeleninu či stolček. Miestnosť to neuveriteľne oživí a navyše – červená farba podporuje chuť do jedla, preto by v žiadnej kuchyni nemala vo forme malého doplnku chýbať.

 

Štýl 4: Paletové variácie

Staré palety dobre poslúžia ako odkladací priestor na knihy či časopisy a pripevnené na stenu nezaberú v malej kuchyni priveľa miesta. Tí odvážnejší ich môžu namontovať na strop ako podklad pod svietidlo. Stačí, keď ich pred použitím obrúsite a natriete farbou. Garantujeme vám, že takéto ozvláštnenie kuchyne zaujme každého. (Foto: Nora a Jakub Čaprnka)

ZDROJ: časopis Môj dom

FOTO: archív firiem

Tagy:
zariaďovanie kuchyne kuchynské linky kuchynské štýly

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky