Svetlú kuchyňu vo vidieckom štýle si zriadili v novom dome ako prvú

09.05.2019  |     

Tento model kuchyne padol pani domácej do oka hneď pri prvej návšteve predajne. A keďže sa páčil aj jej manželovi, nebolo viac o čom diskutovať, len ju dômyselne naplánovať do priestoru ich nového domu.

Na prvom mieste 

Na konci ulice v obci neďaleko hlavného mesta je čerstvo postavený rodinný dom, ktorému na prvý pohľad ešte čo-to chýba do finálnej podoby. Čo je však celkom hotové a „dobre zabehnuté“, je kuchyňa. Veď ako hovorí majiteľka, „zárubne aj zariadenie počkajú, ale jesť a variť sa musí“, preto ako prvú vec vo svojom novom domove s manželom naplánovali a zariadili krásnu veľkú kuchyňu v teplom vidieckom štýle. Ide o model Raduza z ponuky slovenského výrobcu Decodom, ktorý v sebe spája eleganciu a tradičné materiály.

Majiteľka od začiatku vedela, že chce ísť týmto smerom. Páči sa jej vidiecky štýl, chcela svetlú kuchyňu, z ktorej bude sálať teplo domova. „Najskôr sme s našou predstavou oslovili stolára, no ten nám nevedel splniť túžbu po vyrezávaných profiloch na dvierkach skriniek, na ktoré nemal potrebný stroj. A ani s 3D vizualizáciou sme u neho nemohli počítať, preto sme sa vybrali do kuchynského štúdia a tento model nám hneď obom padol do oka.“

Majiteľka si veľmi pochvaľuje aj cenné rady, ktoré im pri plánovaní kuchyne poskytla odborníčka zo štúdia. „Bola nám veľmi nápomocná a oceňujem mnohé rady a tipy, ktoré má overené z praxe.“ V kuchyni sú zvýšené pracovné dosky, vo vyššej polohe je aj umývačka riadu, na nezaplatenie je aj množstvo odkladacieho priestoru. Všetko sa dá schovať a v prípade každodennej údržby linku stačí len pretrieť. Ušetrený vzácny čas tak majitelia môžu radšej venovať malému synčekovi, ktorý sa v novej veľkej kuchyni „motá“ veľmi rád.

 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

ZÁSTENA je obložená bielym obkladom netradičného tvaru. Majiteľke sa zapáčil na obrázku kuchyne na portáli Pinterest, tak vypátrala, že ho predávajú aj v istom kamennom obchode v Bratislave.

Varná doska je kombinovaná. V prípade, že vypadne elektrina, dá sa variť na dvoch plynových horákoch.

STROP znížili kvôli tomu, aby na horné skrinky zbytočne nepadal prach, a podhľad zároveň využili na zabudovanie osvetlenia. To večer vytvára príjemnú intímnu atmosféru.

 

rodinný dom

kuchyňa Raduza

lokalita Šenkvice

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2019

Tagy:
kuchyne kuchynské zásteny kuchynské linky provensálsky štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky