Ako dosiahnuť štýlovú kuchyňu bez veľkých zmien?

23.01.2020  |     

Zásteny a pracovné dosky dokážu spraviť aj z celkom obyčajnej kuchynskej linky mimoriadne štýlovú vec. Ich moderné a prepracované povrchy vám okrem toho ušetria čas venovaný údržbe.

Kreatívne za sklom

Zásteny zo skla ponúkajú široké možnosti stvárnenia plochy za linkou. Dekoračné grafosklo sa vyrába z bezpečnostného kaleného skla a je päťkrát odolnejšie ako nekalené. Fólia so želaným motívom sa umiestni pod sklenenú dosku a pri vysokej teplote sa s ňou spojí.

Miesto na odkazy

Kreslenie a písanie kriedou nie je len doménou detí a učiteľov. Pokojne si natrite stenu v kuchyni tabuľovou farbou a vďaka vášmu výtvarnému talentu môže vyzerať každý deň trochu inak. Náter sa dá veľmi jednoducho udržiavať čistý. Pred aplikáciou stenu dôkladne odmastite.

Nástenné panely

... sa jednoducho čistia a ochránia steny pred škvrnami či kúskami jedla. Vybrať si môžete z rozličných materiálov, veľkostí, vzorov a farieb, ktoré kuchyni dodajú štýlový vzhľad. Niektoré bývajú dokonca obojstranné. Panel si dokonca môžete nechať vyrobiť aj podľa vlastných predstáv. 

Tip: Všetko pre rekonštrukciu na jednom mieste

S výzorom dreva 

Tento obľúbený materiál nikdy nevyjde z módy a jeho kresba pekne vynikne nielen vo vidieckej kuchyni, ale i v tej modernej. Podľa rozpočtu si môžete vybrať, či zástena bude z masívu alebo z lacnejšieho laminátu. Kuchyňa „oblečená “ do dreva však bude vždy nadčasová a elegantná. 

Masívny kameň

V kuchyni sa momentálne najviac využíva mramor, keďže pôsobí exkluzívne. Nerobí mu problém vysoká teplota, dobre znáša mechanické namáhanie, no vzhľadom na svoju krehkosť musí mať hrúbku aspoň 4 cm. Povrch môže byť matný alebo s výrazným leskom.

Text: Katarína Barošová

Tagy:
zásteny kuchynské zásteny kuchynské linky kuchynské drezy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Unikátna chata na prenájom

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 3/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky