Užite si wellness priamo u seba doma

24.04.2013  |     

Čo dodá vašej kúpeľni, ale aj životu nový rozmer? Wellness! Zadovážte si hydromasážny systém alebo parný box, či saunu a vytvorte si malé relaxačné centrum priamo v súkromí vášho príbytku.

Voda či vzduch?

Ak rozmýšľate, aký systém si do vane vybrať, zamyslite sa v prvom rade, na aký účel vaňu budete využívať. Masáž po športe? Relax či oddych? Vodná aj vzduchová masáž má každá iný účinok.
 
Hydromasáž – teda vodnú masáž – možno používať na liečbu svalových a kĺbových ochorení. Je tiež vhodná po športových výkonoch na uvoľnenie svalov. Hydromasážny systém využíva pri terapii uzatvorený obeh vody. Čerpadlo nasaje vodu, tlačí ju cez rozvodné potrubie do dýz. Cez tie potom vychádza silný prúd vody, ktorý príjemne masíruje telo.
 
Airmasážny systém, teda „perlička“, cez dýzy nevháňa vodu, ale predhriaty vzduch, čím jemne masíruje pokožku. Perličková masáž je jemnejšia a v jej bublinkách sa po náročnom dni príjemne uvoľníte a zrelaxujete. 
 
Terapeuti zistili, že pre náš organizmus je najlepšia inštalácia dýz v bočnej, chrbtovej a chodidlovej časti vane. Vzduchové dýzy využívajúce špeciálny kompresor sa umiestňujú predovšetkým na dne vane, čiastočne aj v jej chrbtovej časti. 
 
Môžete sa rozhodnúť buď pre jeden zo systémov, alebo aj pre ich kombináciu. Pri používaní ich môžete spustiť jednotlivo alebo naraz. Je len na vás, čo vám bude v danej chvíli lepšie vyhovovať. 

Chromoterapia 

Komu nestačia bublinky, môže si relax umocniť farbou. Chromoterapia je špeciálny systém, ktorý využíva pôsobenie energie svetla a farieb na organizmus človeka. Farby dúhy – optický úkaz chápaný ako dobré znamenie a signalizujúci koniec búrky v nás vzbudzuje optimizmus a má pozitívny vplyv na náš duševný a fyzický stav.
 
Používajú sa pritom štyri základné farby, ktoré sa plynulo striedajú. I keď vám náš časopis nemôže zaručiť stopercentnú účinnosť chromoterapie, jej zástancovia (www.virive-bazeny.cz) tvrdia, že: 
 
a) Modrú oceníte, keď sa potrebujete upokojiť a skoncentrovať. Navyše, modrá podporí vašu kreativitu, a zároveň je podľa niektorých pomocníkom v boji s celulitídou či nadbytočnými kilami. Utlmuje chuť k jedlu, tíši bolesť, upokojuje a chladí.
 
b) Zelená odjakživa evokuje prírodu a jej pokoj. Uvedie vás do duševnej pohody, zníži krvný tlak a pri nespavosti pomôže lepšie zaspávať. Zotavuje a má pozitívny vplyv na detoxikáciu tela.
 
c) Ak potrebujete povzbudiť, využite žltú farbu. Tá odráža veľké množstvo svetla a burcuje tak nielen oko, ale aj myseľ. Dodá vám energiu aj pozitívne naladenie. Boj s melanchóliou a mrzutosťou tak bude omnoho jednoduchší. 
 
d) Červená vás osvieži a rozprúdi vám krv. Mala by pomôcť pri dýchacích a reumatických problémoch, ochorení kože a astme. Urýchľuje aj látkovú výmenu.
 
e) Oranžová vás povzbudí, zlepší náladu, posilní vašu energiu. Zbavuje depresie a smútku, pôsobí pri strate chuti do jedla, pri anémii a anorexii, pomáha pri správnom mentálnom vývoji.
 
f) Fialová dodáva duševnú silu, zlepšuje neurologické komplikácie, pôsobí pri ochoreniach lymfatického systému. 
 
g) Nezabúdajme na denné svetlo. Riadi mnohé fyziologické a psychické procesy človeka, znižuje stres.
Celkovo funguje ako štartovací systém všetkých fyziologických funkcií nášho tela.
 
Chromoterapia H2O Color je samostatný výrobok, kompatibilný s väčšinou typov akrylátových vaní na trhu. Prehľadnou klávesnicou môžete regulovať intenzitu svetla a teplotu bieleho svetla, nastaviť rýchlosť prelínania farieb alebo ho zastaviť na najobľúbenejšej farbe a vytvoriť si tak atmosféru podľa nálady. Je umiestnená v kvalitnom pochrómovanom tele.


Text: Jana Veselská a Matej Šišolák, odborná spolupráca Ravak a Poly System
Foto: archív firiem
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky