Nápadité riešenia do úzkej kúpeľne

24.05.2013  |     

Dlhé a úzke priestory sú dnes jasným trendom. Svoje čaro však majú nielen pri spájaní kuchyne s jedálňou a obývačkou – aj úzku dlhú kúpeľňu možno zariadiť naozaj pôsobivo a zároveň prakticky.

Starší manželský pár zveril prestavbu kúpeľne vo svojom dome svojej dcére – architektke. Tá v prvom rade zväčšila priestor vyhradený na pôvodné hygienické zázemie o časť bývalej detskej izby, vďaka čomu vznikla miestnosť s veľkorysou rozlohou 14 m2. Tú potom architektka premyslene rozčlenila na štyri zóny s jasne definovanými funkciami – najbližšie pri dverách je najpoužívanejšia časť kúpeľne s dvoma umývadlami, za ňou nasleduje zóna s vaňou. Nízka priečka potom oddeľuje toaletu a bidet, ktoré sú tak skryté pred priamymi pohľadmi, a miestnosť ukončuje sprchovací kút na úrovni podlahy.
Zóny umývania, kúpania, WC a sprchovania sú tu elegantne zoradené za sebou ako koráliky v náhrdelníku. „V dlhej a pomerne úzkej miestnosti sa toto riešenie priam ponúkalo,“ vysvetľuje mladá architektka, ktorá evidentne vie, ako urobiť z núdze cnosť. Časti kúpeľne s rôznymi funkciami pritom pomáhajú definovať okrem vybavenia aj predstenové inštalácie, ktoré mierne vystupujú do priestoru, a čiastočné či priehľadné priečky a zásteny.
Nová kúpeľňa, žiarivo biela s tmavými akcentmi, je zaliata svetlom. Prvok útulnosti sem vnáša drevená podlaha, ale aj veľké obrazy na stene za toaletou či poličky na drobnosti a doplnky. Obklad pokrýva len nevyhnutné minimum plochy stien – zaujímavo geometricky členené čierne obkladačky pri umývadlách a v sprche sú však výrazným estetickým prvkom. Cez okná tesne pod stropom preniká do miestnosti po celý deň dostatok svetla, večer priestor osvetľujú stropné reflektory a neónové svietidlá pri umývadlách, svetlo sa odráža aj od skriniek so zrkadlami.
 

Všetky prvky sanitárnej keramiky v kúpeľni sú z jednej série, takže ich tvary spolu dokonale ladia.

Lesk a perspektíva

Striedanie lesklých a matných povrchov vytvára v kúpeľni zaujímavý optický efekt, ktorý podporuje perfektne premyslené členenie priestoru.
 
Sanita: umývadlo (šírka 60 cm), WC a bidet zo série Vero, vaňa Paiova (dĺžka 170, šírka 130 cm)
Nábytok: Kúpeľňový nábytok a doska pod umývadlá Delos, Duravit, horné zrkadlové skrinky Asis Premium (šírka 50 cm), Emco. 
Batérie: bidetová, vaňová a umývadlové batérie a sprcha série Hansastela, Hansa, radiátor Forma, Zehnder. 
Doplnky: Kúpeľňová predložka, bodkovaná osuška, kúpací plášť Gudrun Sjödéni, kockovaný uterák Cawö, miska Asa. 
pohár a mydelnička: Rossmann.


Text: RED
Foto: Profimedia
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 9/2019 v predaji


8 originálnych návštev
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky