Tipy na vlastné wellness, alebo ako utopiť stres v kúpeľni

26.08.2015  |     

Práca domácnosť nákupy, škola, šport... Deň vie byť niekedy behom na dlhú trať s poriadnou dávkou napätia. Po relax však už netreba chodiť ďaleko. Vlastné wellness, v ktorom stresu vezmete dych, môžete mať priamo v kúpeľni.

Čo dokáže vaňa

Ak radi leňošíte vo vani, pravdepodobne oceníte, že tie súčasné už nie sú „len pasívnou nádobou, do ktorej sa ponoríte. Hydromasážny systém pôsobí pomocou prúdov vody, čo vytvára čerpadlo. Cez dýzy umiestnené naboku, v oblasti chrbta a chodidiel masírujú telo a uvoľňujú svaly. Do niektorých modelov je hydromasážny systém zabudovaný automaticky, pri iných ho výrobcovia ponúkajú ako doplnkové vybavenie, preto si rozmiestnenie dýz môžete vyskladať aj na mieru. Hydromasáž býva často kombinovaná s tzv. air masážou. Bublinky vzduchu vyrábané kompresorom pritom jemne prekrvujú pokožku. K oddychu samozrejme patrí aj pohodlná prevádzka a údržba. Moderné hydromasážne vane sa automaticky vysušia, vydezinfikujú systém rúrok, dohrejú vodu, zahrajú obľúbenú skladbu a vytvoria náladové osvetlenie (chromoterapia). 

V spoločnosti sprchy

Dávate prednosť sprche, no pôžitkov domáceho wellness sa odmietate vzdať? Ani sa nevzdávajte! Hydromasážne sprchovacie panely majú tiež niekoľko dýz, cez ktoré voda prúdi s rôznou intenzitou. Nechýba hlavová sprcha s viacerými režimami, ideálna je jej kombinácia s ručnou sprchou. Takéto panely sa väčšinou vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele alebo bezpečnostného skla, no výnimkou už nie je ani odolné exotické drevo. Ani sprchový relaxačný variant neobchádzajú technické a dizajnové vychytávky. Ovládanie je čoraz intuitívnejšie, dotykové. Praktické pohodlie sa do nich tiež vkradlo. nájdete varianty so sklopným sedadlom a odkladacie poličky sú už samozrejmosťou. Ako súčasť väčších systémov a boxov vás prekvapia parou, vôňami a urobia vám zopár scén. Našťastie len tých svetelných.

TEXT: ZUZANA KUBALOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 9/2019 v predaji


8 originálnych návštev
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky