V svojpomocne zariadenej kúpeľni sa snúbia moderné prvky s provensálskym štýlom

29.02.2016  |     

Svojpomocné zariaďovanie interiéru sa nemusí skončiť neúspechom. Aj vo vlastnej réžii môžete vytvoriť originálnu kúpeľňu, ktorá bude plne funkčná, a zároveň vás bude svojím zariadením dlho tešiť. Ako táto...

Kúpeľňa, ktorá v sebe snúbi moderné prvky a provensálsky štýl, sa nachádza v pasívnom drevodome neďaleko Brna. Hoci sa mladá rodina pri jeho návrhu obrátila na skúseného architekta, interiér sa manželia rozhodli zariadiť si vo vlastnej réžii. Výsledkom ich snahy je aj vkusne a naozaj s citom zariadená kúpeľňa.

Majiteľom sú blízke prírodné materiály – aj strop v kúpeľni je obložený drevom. „Keď začneme s drevostavbou, prírodné prvky sa na seba začnú nabaľovať,“ objasňuje manželka.

Vaňa aj sprchový kút

Miestnosti sa majitelia rozhodli venovať pomerne veľkorysý priestor. Od samého začiatku bolo jasné, že sa v nej bude nachádzať vaňa aj sprchový kút. Dôvodom boli aj nie práve najšťastnejšie spomienky majiteľa na stiesnené podmienky malej kúpeľne v panelákovom byte z detstva, kde sa nad vaňou nachádzal ešte aj sušiak na bielizeň.

Na ostatných stenách použili podobne ako v celom dome hlinené omietky. 

 

Teší nás, keď sa nám podarí priestor zachovať v jednotnom štýle, 

vysvetľuje majiteľka. 

V hlavnej úlohe okruhliaky

Pri pohľade na kúpeľňu každého nesporne upútajú netradičná stena a pult s dvojicou umývadiel, ktoré tvoria väčšie okruhliaky. Predstavu o tom, ako by mal tento prvok vyzerať, nosili majitelia už dlhšie v hlave, problém však nastal vo fáze realizácie, keď remeselníci nedokázali naplniť ich predstavu – chceli, aby jednotlivé kamene zo steny aj pultu mierne vyčnievali. Nakoniec sa do realizácie pustili sami a s výsledkom svojej práce sú absolútne spokojní. 

TEXT NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO DANO VESELSKÝ
ZDROJ Kuchyňa a kúpeľňa

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky