Kúpeľňa, do ktorej sa zamilujete

05.04.2016  |     

Technické inovácie, do posledného detailu dotiahnuté riešenia a atraktívny vzhľad zariaďovacích a ovládacích prvkov menia kúpeľňu na miesto, kde človek nielen vykonáva potrebnú očistu, ale naberá aj novú energiu a elán do ďalších dní. Kúpeľňa sa tak poľahky môže stať miestom, ktoré si doslova zamilujete

Nový pohľad na sprchovanie

Sprchovanie už dávno nepredstavuje iba časovo a finančne úspornejšiu alternatívu kúpania. Rozmery sprchovacích kútov sa rozširujú, aby bol pobyt pod tečúcou vodou čo najpohodlnejší. Robustné vyššie vaničky nahrádzajú ploché, prípadne sa osádzajú priamo na dlažbu, čo zjednodušuje sprchovanie aj osobám s telesným hendikepom. V rozmernejších kúpeľniach možno dokonca použiť sprchu bez akejkoľvek konštrukcie. Do popredia sa dostávajú masívnejšie nástenné a stropné sprchové hlavice a rôzne doplnkové možnosti – masážne dýzy, resp. celé boxy s rôznymi programami a možnosťou individuálneho nastavenia. Doplnkovou funkciou je podsvietenie vrátane chromoterapie, liečebného systému založeného na pôsobení svetla a farieb. V oblasti ovládacích prvkov – batérií a termostatov – možno s výnimkou historizujúcich typov badať zase trend zmenšovania, resp. redukcie a dôraz na intuitívne ovládanie.

 

Vaňa ako synonymum relaxu

Až kúpanie sa vo vani je pre mnohých skutočným zhmotnením relaxu. Mnohí sa jej nechcú vzdať ani v menších priestoroch, na čo výrobcovia reagujú špeciálnymi konceptmi do stiesnených kúpeľní. Oveľa väčšie možnosti však ponúkajú tie rozmernejšie, kde sa možno vyhrať s veľkosťou vane, jej umiestnením aj osadením. V prípade rodinných domov sa napríklad stáva čoraz obľúbenejším riešením vaňa osadená na úroveň podlahy. Jedinečnosť takejto voľby ešte viac podčiarkne prítomnosť okna s priamym výhľadom do záhrady. Samozrejmosťou sa stávajú rôzne hydromasážne systémy. Aby ste si masáž vo vani naozaj vychutnali, mala by mať vaňa rozmery aspoň 170 × 75 cm. Do štandardnej výbavy systémov môže patriť aj dezinfekcia, ohrev na udržiavanie teploty vody, osvetlenie a chromoterapia.

Dizajnom k správnej atmosfére

Dizajn jednotlivých zariaďovacích prvkov v kúpeľni tiež nemalým spôsobom pomáha pri navodzovaní tej správnej atmosféry. Aj v tých menších kúpeľniach môže správny výber obkladu, sanity a doplnkov vytvoriť doslova iný svet. Vyhrať sa môžete s tvarmi, povrchmi aj farebnosťou. V ponuke viacerých značiek už nájdete aj sanitu v iných farbách ako v tradičnej bielej – zadovážiť si môžete aj naozaj extravagantné modely, ktoré svojou povrchovou úpravou imitujú vzácne kovy. Inou možnosťou sú umývadlá a vane vsadené do kovových rámov, ktoré priestor odľahčia a súčasne nebývalým spôsobom podporia jedinečnosť tejto miestnosti. Ak patríte k tým odvážnejším, skúste siahnuť po konštrukcii v svetlomodrej alebo mentolovej a bielu vaňu nahraďte čiernou.   

3x do štýlovej kúpeľne

PRIPRAVILA NATÁLIA ŽÁKOVÁ  
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 3/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky