Kúpeľňa plná komfortu a nápaditých riešení

02.08.2016  |     

Už dávno to nie je miestnosť na očistu, ale aj priestor na relax a načerpanie nových síl. Investícia do kúpeľňového zariadenia, ktoré plne vyhovuje našim potrebám, lahodí nám z vizuálnej stránky a ponúka často aj niečo navyše, je teda rozhodne namieste.

1 Umývadlo dominantou priestoru 

Samostatne stojace umývadlo Monolith zo série BetteArt značky Bette povznesie kúpeľňu na novú úroveň. Napriek svojej pomerne robustnej konštrukcii pôsobí jemne a súčasne veľmi elegantne. Je vyrobené z kvalitnej smaltovanej ocele a vyznačuje sa veľmi úzkymi okrajmi. Doplniť ho možno vaňou z rovnakej kolekcie.

 

2 Priamky alebo krivky?

Koncept FORMY od značky Ravak zahŕňa dve súpravy pozostávajúce z umývadla na dosku a vane, ktorá sa vzájomne odlišujú jemne pozmenenými tvarmi – kým FORMY 01 sa plne nesie v znamení minimalizmu, v prípade FORMY 02 nahrádzajú rovné priamky dynamickejšie krivky. V sortimente značky nájdete aj dosky pod umývadlo, ktoré si možno zakúpiť vo vyhotovení biela, orech a dub.

3 Variabilný minimalizmus

Modulárny minimalisticky stvárnený systém kúpeľňových konzol a nábytku Frame navrhli pre značku ex.t dizajnéri zo štúdia Norm Architects. Flexibilnú oceľovú konštrukciu pozostávajúcu z viacerých čiernych rámov možno ľubovoľne prispôsobiť – je navrhnutá tak, aby sa mohlo použiť umývadlo alebo doska z rôznych materiálov. Zostavu možno doplniť zásuvkou i skrinkou. 

4 Vaňa ako rezonančné teleso

Sound Wave od spoločnosti Kaldewei je prvý vaňový zvukový systém fungujúci prostredníctvom prijímača, ktorý umožňuje prehrávať zvukové súbory zo smartfónu, tabletu, počítača a každého prístroja s funkciou bluetooth. Súčasťou zariadenia nie je reproduktor – vaňa totiž funguje ako rezonančné teleso a vydáva vysokokvalitný zvuk. Hudbu tak môžete nielen počuť, ale aj jemne cítiť. Systém možno kombinovať so všetkými vaňami Kaldewei.    

5 S úzkymi hranami

Umývadlá z novej kolekcie Val od spoločnosti Laufen, ktorú navrhol Konstantin Grcic, sú vyrobené z inovatívneho materiálu SaphirKeramik. Val si vás získa jednoduchými architektonickými líniami, extrémne úzkymi hranami a jemnými povrchovými štruktúrami. Súčasťou kolekcie sú aj umývadlá s rôznymi priehradkami na umiestnenie kozmetiky a iných nevyhnutností. (Predáva ProCeram, www.proceram.sk.)

6 V elegantnom šate

Novinka v portfóliu spoločnosti Ideal Standard, elegantná kolekcia kúpeľňovej sanity a nábytku Connect Air, ponúka bohatý sortiment umývadiel i klozety s jedinečným splachovaním AquaBlade® (s oplachovacím kanálikom umiestneným pri hornom okraji). Všetok nábytok sa upevňuje na stenu, vďaka čomu priestor opticky nezaťažuje. 

7 Jemné zaoblená

Happy D.2 od spoločnosti Duravit je kompletná kolekcia kúpeľňového zariadenia a sanity charakteristická jemným zaoblením a ženským pôvabom. Nástenným umývadlovým skrinkám sekundujú riešenia na nožičkách – vybrať si môžete z piatich rôznych šírok s jednou alebo dvomi zásuvkami.   

8 S odkladacou plochou

Novinkou v sortimente spoločnosti Laufen je aj elegantná kolekcia Ino, ktorá vznikla pod taktovkou dizajnéra Toana Nguyena. Je vyrobená z materiálu SaphirKeramik, vyznačuje sa jednoduchými líniami a mäkkými extrémne stabilnými stenami. Klenotom kolekcie je umývadlo s odkladacou plochu, ktoré možno doplniť skrinkou. (Predáva ProCeram, www.proceram.sk.) 

9 Čistý dizajn, nenáročné čistenie

Pre sériu sprchových zásten Escura od spoločnosti SanSwiss sú príznačné steny a dvere vyrobené z bezpečnostného skla hrúbky 6 mm a čistý dizajn rukovätí a pántov. Tie sú na vnútornej strane skla zapustené, čo značne uľahčuje čistenie. K nenáročnej údržbe prispieva aj úprava skiel Aquaperle. Zdvihový mechanizmus pántov zjednodušuje otváranie a zabraňuje predčasnému opotrebovaniu tesnenia. Zásteny sa štandardne vyrábajú vo výške 200 cm.

PRIPRAVILA: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 01/2020
v predaji


Začína sezóna výsevov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky