Čo sa nosí v kúpeľni? Najnovšie trendy hlásia jednoduchosť!

26.12.2016  |     

Najnovšie kúpeľňové trendy hlásia jednoduchosť. V materiáloch, farbách i vzoroch. Výsledkom je nadčasový priestor, ktorý sa vám tak skoro nezunuje.

Štýl 1 Čaro jednoduchého

Základom sú neutrálne farby a jednoduché tvary, sanita menších rozmerov a skromné batérie. V tomto nadčasovom štýle pekne vynikne kombinácia kruhov so štvorcami či starého s novým.

 

Štýl 2 Kameň na kameň

Travertín, bridlica, žula či mramor. Nielen ako obklady a dlažby, ale aj ako umývadlá. Hodia sa do moderných i tradičných kúpeľní, sú vyrobené z jedného kusa kameňa a vytesané do rôznych tvarov. Vyniknú položené na jednoduchých doskách.

Štýl 3 Tie roky sedemdesiate

Umývadlo na stojane, kohútikové batérie a armatúry, samostatne stojaca vaňa, vzorovaná dlažba, masívne liatinové radiátory, staroružová či modrá farba obkladov. Ideálne pre tých, ktorí stále neprišli na chuť strohému minimalizmu.

Štýl 4 Zlaté doplnky

Rámy zrkadiel či batérie v luxusnej zlatej farbe nebudú pôsobiť okázalo, ak ich skombinujete s neutrálnymi farbami. Samozrejme, pri výbere zlatých doplnkov platí staré známe pravidlo – menej je viac.

Štýl 5 Geometria pretrváva

Geometrické vzory na stenách či podlahe sú moderné už dlhší čas a ešte chvíľu budú. Kosoštvorce či šesťuholníkové obklady, ktoré pripomínajú včelí úľ, zaujmú na prvý pohľad. Ak použijete viac odtieňov, výsledkom budú zaujímavé obrazce.

Štýl 6 Návrat k prírode

Drevo v kúpeľni nemá konkurenciu. Priestor opticky prehreje a na dotyk sa mu žiadny iný materiál nevyrovná. Vynikne vo všetkých podobách – od podlahy cez nábytok a doplnky až po samotné umývadlo či vaňu. 

Štýl 7 Menšie neznamená menej 

Umývadlá, vane, ale aj obklady už nemusia byť masívne. Ich veľkosť sa zredukovala, aby ste získali priestor a pohodlie navyše. Menšie tvary pôsobia elegantne, ale ich funkčnosť ostáva rovnaká.

Štýl 8 50 odtieňov sivej

Univerzálna sivá a tmavé ponuré farby sú trendom nasledujúcej sezóny. Dokážu navodiť luxusnú atmosféru a pomerne ľahko sa kombinujú. Hitom je spojenie tmavosivej s béžovou, ale doplniť ju môžete aj limetkovou, tyrkysovou či jantárovou.

Štýl 9 Zelená má zelenú

Kombinácia moderného a organického hrá v kúpeľni prím. Ak vám to stavba a poloha umožňujú, umiestnite do kúpeľne veľké zasklenie s výhľadom na prírodu. Ak nie, postačí aj machom obrastená stena či množstvo vlhkomilných rastlín. 

PRIPRAVILA KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 11/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 7/2019
v predaji


Čo musíte robiť v záhrade na jeseň
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky