Priestranná kúpeľňa s nápaditou kamuflážou

12.04.2017  |     

Vďaka nápaditej kamufláži slúži kúpeľňa aj ako práčovňa, no táto funkcia zostáva pre návštevníka na prvý pohľad skrytá.

Pekný deň, chceli by sme Vás poprosiť o pomoc pri zariadení hlavnej kúpeľne. Hoci bývame v byte, kúpeľňa má štedrých 11 m2 a nachádza sa v nej aj okno, čo u nás nie je úplne bežné. V byte sa okrem tejto kúpeľne nachádza ešte jedna, ktorá prislúcha k rodičovskej spálni, a samostatné WC. Do tejto by sme radi umiestnili vaňu, sprchový kút aj WC, pričom miestnosť by mala zároveň slúžiť aj ako práčovňa – chýbať by tu nemala spredu plnená práčka a samostatná sušička. Oba spotrebiče by sme radi nejakým spôsobom skryli, aby ich pri vstupe do miestnosti nebolo vidieť. Uvítali by sme, ak by sa kúpeľňa niesla v sivých tónoch doplnená drevom. Vopred ďakujeme za pomoc.

Rodina Paskalová

Profi riešenie

Do veľkorysej kúpeľne som podľa zadania umiestnila vaňu aj sprchový kút, vďaka čomu si na svoje prídu milovníci praktického sprchovania aj relaxu v teplom kúpeli. Rozhodla som sa pre praktický bezbariérový sprchový kút, v prípade ktorého je dôležitá predovšetkým precízna práca remeselníkov. Tí musia podlahu dobre vyspádovať a použiť kvalitný žľab na odtok vody. V opačnom prípade sa môže stať, že voda pri sprchovaní skončí všade naokolo.

Súčasťou zadania bolo aj WC – zvolila som obľúbenú alternatívu s podomietkovým splachovaním. Ak je však v byte len jedna kúpeľňa a viac členov domácnosti, odporúčam umiestniť pre lepšiu dostupnosť WC samostatne. V kúpeľni som podľa zadania použila sivú dlažbu i obklad nahradený na dvoch stenách bielym a viacero drevených prvkov. Práčku a sušičku som ukryla za posuvné dvierka priamo pod umývadlá, kde sú dobre dostupné a zároveň nenarúšajú čistý vzhľad priestoru. 

Jasna Opavská, interiérová dizajnérka

dizajnérka
Jasna Opavská
+421 907 787 952
jasna@jasnakrasna.sk
jasnakrasna.sk

Zrkadlové police s horným výsuvom poslúžia na odloženie všetkých kúpeľňových nevyhnutností. 

Vďaka oknu je v kúpeľni denné svetlo, čo je v našich bytoch skôr rarita. 

NÁVRH: JASNA OPAVSKÁ
VIZUALIZÁCIE: JURAJ KALAFUT
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky