Hľadáte vhodnú dlažbu? Máme pre vás riešenie

07.07.2017  |     

Dlažba výrazne ovplyvní celkový vzhľad interiéru, preto by sme si pri jej výbere mali vždy poriadne rozmyslieť, kam ju chceme umiestniť a aký vzhľad dlaždíc použiť. Dnešné trendy dávajú šancu veľkoformátovej dlažbe, a to aj v menších kúpeľniach, ktoré môžu opticky zväčšiť. Absolútnym hitom sú motívy imitujúce prírodné materiály, najmä drevo a kameň.

„Pri výbere veľkoformátovej dlažby a obkladov by sme si mali uvedomiť, ako farba, ale aj materiál, ovplyvnia celkový interiér. Jednotný dekor rozhodovanie veľmi uľahčí, prepojenie jedného štýlu na zemi aj na stenách je stávka na istotu. Napríklad exkluzívna séria Di Pietra značky JIKA imitujúca kremenec je vhodná do kúpeľní, skvele sa však bude vynímať aj v kuchyni," uvádza Radka Konečná, produktová manažérka pre obklady a dlažby značky JIKA. Jednou z veľkých výhod veľkoformátovej dlažby je minimum škár, čo oceníte najmä v kúpeľniach, kde môžu škáry kvôli vlhkosti napádať plesne.


Veľkoformátová dlažba nemusí byť nutne len ozdobou kúpeľní. Dobre sa vyníma aj v obývacích izbách alebo kuchyniach. Pre tých, ktorí sa boja, že by dlažba pôsobila v interiéri chladne, je tu séria Reno alebo Rustica so vzhľadom dreva. Táto dlažba je od klasického dreva takmer na nerozoznanie, na rozdiel od neho je však veľmi jednoduchá na údržbu, odolná voči oterom a neublíži jej ani rozliate víno alebo mastnota.

Priaznivci moderného dizajnu zaiste radi siahnu po veľkoformátovej dlažbe s efektom betónu. Taký variant ponúka séria City so širokou škálou formátov a povrchov. Jedinečnou kráskou medzi dlaždicami s efektom betónových povrchov je séria Papyrus, ktorej dlaždice pripomínajú pokrčený papier a patrí medzi dizajnovú lahôdku.

ZDROJ PR článok spoločnosti LAUFEN SK s.r.o.

Tagy:
obklady dlažby kúpelňové dlažby kúpelňové obklady

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky