Dokonalá premena! Premyslená rekonštrukcia kúpeľne splnila všetky rodinné očakávania

22.01.2019  |     

Kúpeľňa má svojim užívateľom poskytovať plný komfort, pekne vyzerať a pritom byť nenáročná na údržbu. Pozrite sa spolu s nami na jednu vydarenú rekonštrukciu, ktorá spĺňa všetky požiadavky investora.

Predstena siahajúca približne do polovice výšky miestnosti šikovne oddeľuje WC od sprchy. Toaleta je teda otvorená, pri príchode do miestnosti je však mimo zorného poľa.  

Pekný detail vytvára ovládacie tlačidlo, ktoré je inštalované do roviny s použitými obkladačkami. 

Premyslený koncept

Návrh kúpeľne vyžaduje dômyselné riešenie. O to viac, ak sa nachádza v podkroví so šikmými stenami, jej súčasťou je aj toaleta a má byť zároveň bezbariérová.

 

Projektantovi Ulrichovi Vervoortsovi zo spoločnosti Vervoorts, ktorá sa špecializuje na sanitárnu, vykurovaciu a klimatizačnú techniku, sa vďaka premyslenému konceptu podarilo vytvoriť kúpeľňu, ktorá spĺňa všetky požiadavky klienta na funkčnosť aj estetické stvárnenie. Základom riešenia je nové usporiadanie miestnosti a lepšie využitie priestoru, v rámci ktorého v nej vzniklo miesto aj na sprchový kút.

Pri rekonštrukcii kúpeľne sa použil predstenový systém od spoločnosti Viega. Ten slúži ako deliaca priečka a oddeľuje spredu umiestnenú vaňu od sprchy, ktorá je na konštrukcii uchytená zo zadnej strany. Predstena so sebou prináša aj pekný vedľajší efekt – zamedzuje priamemu pohľadu na toaletu. Do dutých priestorov v predstenovom systéme projektant šikovne integroval aj držiak toaletného papiera a kefu na toaletu. Takéto riešenie pôsobí elegantne a súčasne šetrí miestom, čo je vítané najmä v malých kúpeľniach.

Ako sa rekonštruovalo


Podkrovná kúpeľňa

Návrh: Ulrich Vervoorts zo spoločnosti Vervoorts
Realizácia: štyri týždne
Rozloha: 11 m2
Predstenový systém: Steptec od spoločnosti Viega
Sprchový žľab: Advantix od spoločnosti Viega
WC tlačidlo: Visign for Style parsol/čierna od spoločnosti Viega

 

Projektant radí

„Výhody predstenovej inštalácie spočívajú predovšetkým v optimalizovaných stavebných postupoch. Patrí k nim napríklad vysoká flexibilita, a to nielen z hľadiska stavebných podmienok, ale aj špeciálnych požiadaviek zákazníkov. Veľmi dôležité sú aj kratšie a pevné termíny výstavby.“

Ulrich Vervoorts, projektant kúpeľní

PRIPRAVILA: NATÁLIA ŽÁKOVÁ Z PODKLADOV VIEGA
FOTO: VIEGA, ROSE BENNINGHOFF

Tagy:
kúpeľne rekonštrukcie kúpeľní rekonštrukcie bytov návrhy kúpeľní

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky