Najnovší trend v kúpeľni: Čierno-biela kombinácia s mosadznými doplnkami

17.01.2018  |     

Neexistuje elegantnejšia a nadčasovejšia kombinácia ako čierna s bielou. Tieto dve kontrastné farby-nefarby vytvárajú honosný, čistý priestor. Verili by ste, že čierna s bielou môžu povýšiť aj rozmer vašej kúpeľne?

Smútočná, či vysoko elegantná?

Čiernej farby, špeciálne v menších priestoroch ako sú kúpeľne, sa mnohí boja. Tvrdia, že takáto miestnosť pôsobí negatívne, sterilne, či priam smútočne. Moderný ultra šik štýl však poskytuje iný pohľad na použitie čiernej farby aj v týchto priestoroch. V kombinácii s bielou, kovovými úchytkami a leskom, môže pôsobiť veľmi elegantne. 

 

Vyniknú detaily

Kontrast bielych prvkov a čiernej steny spolu s mosadznými svietidlami, batériami, úchytkami, vešiakmi..., je skvelý spôsob ako povýšiť každodennú hygienu na vyššiu úroveň. Na čiernom pozadí vynikne každý biely a kovový detail. 

Ako doplnky si vyberajte výrazné zaujímavé kusy, ktoré dodajú priestoru originalitu a odhalia váš skvelý vkus. Prečo si nespraviť z kúpeľne miestnosť, ktorá vás pozitívne nabíja svojou eleganciou?

Veľké pravouhlé zrkadlo

V prípade tejto kontrastnej kombinácie hrá ešte dôležitejšiu rolu zrkadlo a jeho osvetlenie. Práve to priestor rozjasňuje a osviežuje. Ak si vyberiete správny tvar a umiestnenie, znásobí eleganciu miestnosti. Najefektnejšie sú veľké pravouhlé zrkadlá. Môžu pokojne siahať až po zem, alebo od steny po stenu. Samozrejme, závisí od dispozície kúpeľne.

Akú zvoliť batériu?

K čierno-bielej kombinácii sa veľmi hodí strieborná, ale aj medená a mosadzná farba. 

Minimalistický moderný štýl charakterizujú jednoduché batérie pravouhlých tvarov s čírou geometriou. K čierno-bielej kombinácii sa však hodia aj batérie s nádychom histórie. Zvoliť si môžete medené alebo mosadzne kohútikové batérie v klasickom štýle. Kúpeľňa tak dostane nový zaujímavý nádych a bude mať zvláštnu charizmu. 

 

Praktický doplnok do sprchy 

Ak máte len sprchový kút, spríjemnite si ho trendovým, ale najmä veľmi praktickým doplnkom. Je nim lavička do sprchového kútu, ktorá vám zjednoduší niektoré úkony – napríklad holenie nôh. Efektne pôsobí lavička obložená mramorovou doskou, rovnakú môžete mať napríklad aj pod umývadlom.

Mramor svojou žilnatinou skvele prepája čiernu a bielu farbu a pridáva na exkluzivite. A ešte jeden detail: Nepravidelná žilnatina a kazy sú dnes vnímané pozitívne, pretože je to prirodzené. Navyše to posilňuje jedinečnosť daného kúska materiálu, a tým pádom aj priestoru,  do ktorého ho osadíte.  

Sabína Zavarská
Foto: v2com, Shutterstock, flickr.com

Tagy:
vodovodné batérie minimalistický štýl zariaďovanie kúpeľne moderný štýl čierna kúpeľňa mosadzné doplnky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018/08 v predaji


Inšpirácie do izieb pre bábätká, škôlkarov, školákov aj tínedžerov.
Predplatné

E-shop

Najnovšie príspevky