Ako si zariadiť kúpeľňu podľa vašich predstáv, aj keď má len pár metrov štvorcových

22.02.2018  |     

Kúpeľňa je jednou z najosobnejších miestností domova. A hoci v mnohých prípadoch disponuje len pár štvorcovými metrami, nepodceňujte ju a doprajte jej vzhľad, v ktorom sa budete cítiť príjemne.

Na veselú nôtu

Prvé kroky po zobudení vedú obyčajne priamo do kúpeľne. Nabite sa energiou hneď zrána! Oblečte kúpeľňu do farieb a nebojte sa ani kombinácie viacerých odtieňov a materiálov. 

 

Nebeská biela

Kto povedal, že biela je nudná? Ak zvolíte nadčasové biele vyhotovenie kúpeľne, máte skvelú príležitosť vyhrať sa s doplnkami a textíliami. Čisté línie perfektne doplnia košíky z prírodných materiálov, ako aj dekorácie v tlmených pastelových farbách. Biely interiér kúpeľne navyše pôsobí čisto a elegantne. 

Pestrosť a sviežosť sú hlavné atribúty, ktoré vo vás prebudia už na začiatku dňa príjemné pocity a vy si tak budete môcť užiť krásny deň.  

ŠEDÉ ŠKÁRY SÚ IN – VYSKÚŠAJTE CERESIT RENEW 

Zažltnuté škáry už naozaj nemôžu naďalej strašiť vo vašich kúpeľniach. Trend v dizajne kúpeľní jasne ukazuje na šedú farbu a prírodné prvky, akými sú drevo a kameň. Vyskúšajte novinku – obnovovač škár Ceresit Renew šedý, ktorý jednoducho aplikujete bez potreby remeselníka a odstránenia pôvodného silikónu. Cena: 3,99 €, www.stop-vlhkosti.sk

 

Príroda v kúpeľni

Ak milujete farby, stavte na zelenú. Je známe, že navodzuje pocit pokoja a uvoľnenia, blahodarne pôsobí na oči, ale aj nervovú sústavu. Navyše, zelená je farba nielen zdravia, ale aj prírody, a tak niet dôvodu, prečo si ju nenaservírovať priamo v kúpeľni. Práve tu svojimi pozitívnymi účinkami vytvára miesto, kde sa človek dokonale zrelaxuje. 

Nebojte sa ju však skombinovať aj s inými farbami – ideálne so zlatou. Tá priestor spestrí a zaveje doň vôňu luxusu. 

Prírodný zelený akcent vdýchnu do kúpeľne aj rastliny. Siahať však nemusíte len po tých v kvetináči, dožičte si kvetinové motívy na doplnkoch. Takéto kvetinky vám nikdy neuvädnú a čo viac – potešia vás a zahrejú aj v zime.

Na skok do ZOO

Zvieracia potlač na doplnkoch a dekorácie v podobe zvieracích krásavcov sú skvelým tipom, ako oživiť jednoduchý dizajn kúpeľne. Obklopte sa milými zvieratkami a preneste si do svojej oázy pokoja kus živej prírody.

 

text: Michaela Donauerová
foto: archív firiem
zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
kúpeľňové doplnky zariadenie kúpeľne kúpeľňové obklady

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky