Aké trendy prinesie rok 2018 do sveta kúpeľní?

12.04.2018  |     

Aké trendy prinesie tento rok do sveta kúpeľní? Spoznajte farby, vzory, materiály či technológie, ktoré sa objavujú v ponuke najznámejších kúpeľňových značiek.

 

Sivá, medená, biela

Stálicou v kúpeľniach je sivá farba, ktorá je na výslní už niekoľko rokov. Hodí sa do malých aj veľkých kúpeľní, nevidno na nej kvapky vody a dá sa kombinovať s akoukoľvek inou farbou v podobe doplnkov. Aj čierno-biela farebná kombinácia je obľúbená a nedá sa ňou doslova nič pokaziť. Ideálne tmavú na zem a bielu na steny.

Novinkou je medená farba, ktorá pekne vynikne v kombinácii s bielou, ujala sa najmä na doplnkoch a batériách a objavuje sa v kúpeľniach rovnako často, ako napríklad lesklý chróm. Hitom sezóny bude jemne ružová medená s vysokým leskom. Modrá (farba vody) sa bude v kúpeľni „nosiť“ vždy a vynikne najmä s bielou a čiernou.

Nuž a nesmrteľnou ostáva i samotná biela farba, ktorá pôsobí čisto, priestor opticky rozjasní a nezunuje sa tak ľahko ani za niekoľko rokov. Dnes sa objavuje aj v perleťovom a mramorovom vyhotovení.

Industriál i retro

Každý rok na jeseň sa v talianskej Bologni stretne špička svetového kúpeľňového dizajnu na výstave CERSAIE, aby tam predstavila svoje horúce novinky. Medzi najvýraznejšie kúpeľňové trendy roku 2018 budú patriť veľkoformátové obklady, nezriedka veľké až 120 × 260 cm. Do dynamických mestských kúpeľní sa hodí najmä betón, terakota a kameň v kombinácii s prírodným drevom a zeleňou. Vychytávkou je aj luxusný mramor v odtieňoch bielej, hnedej a čiernej.

V obľube sú stále geometrické vzory, 3D reliéfy či jednoduché obklady ako z mäsiarstva či plavárne. Industriálnym, škandinávskym či retro štýlom v kúpeľni nič nepokazíte. Nezabúdajte ani na doplnky v podobe kvalitných mäkkých uterákov, odkladacích dóz, aromalámp či svietnikov, ktoré budú nielen vystihovať váš vkus a pôsobiť harmonicky so zvyškom kúpeľne, ale ktoré vám aj spríjemnia pobyt v nej. 

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2018

Tagy:
kúpeľne industriálny štýl retro štýl farby do kúpeľne trendy 2018

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky