Ako vyzerajú kúpeľne podľa najnovších trendov

08.08.2018  |     

Okrem funkčnosti hrá v kúpeľniach čoraz dôležitejšiu úlohu aj samotná atmosféra, a preto je v nich dovolené to, čo bolo kedysi tabu. Umenie na stenách či oddychový kútik, netradičné materiály či moderné technológie. Všetko sa však nesie v duchu minimalizmu.

Minimalizmus a tvarová čistota

Moderný kúpeľňový dizajn stojí na základných geometrických tvaroch, neutrálnych farbách, minime dekoratívnych prvkov a množstve prírodných materiálov. Takže zabudnite na divoké niekoľkofarebné kombinácie a v kúpeľni si zvoľte jednu-dve, maximálne tri farby. Svetlú kombinujte s kontrastnou tmavou, čím ešte podporíte minimalistické tvary a linky. Formáty obkladov sa stále zväčšujú a moderné sú imitácie prírodných materiálov ako kameň či drevo.

Akékoľvek dekoračné drobnosti schovajte a pocit útulna vytvorte radšej živými rastlinami. Skrinky voľte radšej vysoké a subtílne ako robustné. Experimentovať môžete s rôznymi povrchovými úpravami umývadla, ktoré nezriedka hrá dominantnú úlohu v celej miestnosti. 

KRÁSA JEDNODUCHÉHO. Umývadlo s pôdorysom písmena D je z kolekcie Sonar, ktorú pre Laufen vytvorila známa návrhárka Patricia Urquiola.

Aké sú trendy podľa odborníka?

„Aktuálnym trendom sú kúpeľne v tmavších odtieňoch, ale na vrcholných priečkach rebríčka obľúbenosti sa stále držia neutrálne prírodné odtiene sivej, bielej a béžovej. Hitom je aj minimalistický nábytok s dotykovým ovládaním na skrinkách bez úchytiek, obľúbené sú technológie – od podsvietených umývadlových skriniek až po reproduktory zabudované v zrkadlách alebo ovládanie cez bluetooth. Nuž a čo sa celkového štýlu týka, je to určite inšpirácia retrom,“ hovorí Ivan Kousal (Kúpeľne Ptáček).

LED OSVETLENIE S BATÉRIOU zabezpečí dostatočné sprehľadnenie vnútorného priestoru skrinky, a to bez nutnosti prívodu elektrického prúdu. Dá sa jednoducho uvoľniť z držiaka a vďaka priloženému káblu opäť dobiť. www.geberit.sk

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ

FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2018

Tagy:
zariaďovanie kúpeľne kúpeľňové trendy kúpeľňový dizajn

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Drevostavba s takmer nulovou spotrebou energie

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky