8 tajomstiev dokonalej sprchy vám pomôže sa rozhodnúť

09.04.2019  |     

Sprchovací kút už nemusí byť striktne uzavretý priestor s vaničkou a sklenenými dverami. A ani nie je. Stále viac ľudí totiž siaha po kúte, ktorý plynule nadväzuje na podlahu kúpeľne, prípadne po tzv. walk-in variante, teda kúte bez dvier. Odtoky v stene či hlavice veľké ako oblaky sú už len bonusom, aby bolo sprchovanie maximálnym pôžitkom.

Štýl 1: Ako v daždi

Sprchovací systém Showepipe s inovatívnym prúdom PowderRain od značky Hansgrohe vašu kožu pokryje tisíckami miniatúrnych kvapiek a budete sa cítiť, akoby na vás padal skutočný príjemný teplý letný dážď. Ručná a horná sprcha spolu s termostatom sú spojené do jedného výrobku, čo je ideálne na renováciu bez komplikácií.

Štýl 2: S vaničkou či bez

Sprchové steny Pure od značky Jika dodajú vašej kúpeľni štýl. Sú vyrobené z 8 mm hrubého bezpečnostného skla so špeciálnou povrchovou úpravou. Dajú sa nainštalovať buď priamo na podlahu, ale môžete ich doplniť aj oceľovými vaničkami alebo vaničkami z liateho mramoru, ktoré sú takisto mimoriadne vďačné, čo sa týka údržby.

 

Štýl 3: Pod vodopádom

Hlavová sprcha Kludi A-QA s objemovým a prívalovým prúdom vám zaručí dokonalý pôžitok a relax pri každom jednom sprchovaní. Svojím jednoliatym elegantným tvarom a špičkovou technológiou vyvoláva pri sprchovaní pocit, akoby ste boli na daždi či dokonca pod príjemným masážnym vodopádom.

Ak sa chystáte zariaďovať alebo rekonštruovať kúpeľňu, sprchovací kút bez vaničky bude nielen dizajnovým a elegantným, ale aj bezbariérovým a nadčasovým riešením.

Štýl 4: Štyri v jednom

Nexsys od značky Kaldewei predstavuje nový sprchovací systém, ktorý umožňuje jednoduchú, rýchlu a bezpečnú montáž. Vopred zmontovaná jednotka sa skladá zo smaltovanej extraplochej vaničky, spádového nosiča, odtokového žľabu a izolačnej súpravy. Absolútne plochá vanička sa dá dokonale zapustiť do dláždenej podlahy.

Štýl 5: Odtok v stene

Premiestnením odtoku z podlahy do steny zachováte jednoliaty a nerušený povrch sprchy v úrovni podlahy a už nikdy sa nebudete musieť vyhýbať odtoku. Jediné, čo upúta pozornosť, je elegantný kryt odtoku umiestnený na obklade. K dispozícii je v rôznych materiálových a farebných variantoch, aby korešpondoval s dizajnom kúpeľne. 

Štýl 6: Čisté aj bez chémie

Ochranná povrchová vrstva Reflex KOLO zabezpečí, že nečistoty, vodný kameň a baktérie nemajú šancu uchytiť sa a odtekajú spolu s kvapkami vody. To, čo na povrchu zostane, možno jednoducho odstrániť jemnou handričkou alebo hubkou, prípadne jemnými alebo prírodnými čistiacimi prostriedkami. 

Štýl 7: Vzorované sklo

Sprchovací koncept Studio Paris Elegance od značky Hüppe sa skladá z bezrámových krídlových dverí a bočnej steny. Tento kút sa vyrába vždy na mieru a vybrať si môžete zo širokej ponuky držadiel, doplnkov, skiel a najmä vzorov pieskovania. Predáva Keramika Soukup.

Štýl 8: Sprcha v lofte

Walk In Black od značky SanSwiss je ideálne riešenie na sprchovanie v loftových bytoch v industriálnych budovách. Výrazné tvary, geometrické delenie a pôsobivé čierne línie prepožičajú zariaďovanému priestoru metropolitný a moderný vzhľad. Voľne stojaca pevná stena dodá kúpeľni úplne nový rozmer.

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2019

Tagy:
sprchy sprchovacie kúty kúpelne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky