Retro kúpeľne – nadčasový dizajn, tradície a noblesa

17.06.2019  |     

Retro štýl kúpeľne, ktorý vás vráti o niekoľko desiatok rokov do minulosti, sa teší stále väčšej obľube. A nie div. Do kúpeľne vnáša nadčasový dizajn, ktorý len tak nevyjde z módy, ale tiež výnimočnosť, noblesu a tradíciu. Pre návrat k tradíciám sa rozhodla aj značka Roca, ktorá už viac ako sto rokov vyrába kúpeľňovú keramiku, nábytok a ďalšie vybavenie. V jej sortimente tak nájdete napríklad vintage kolekciu Carmen a tiež obklady a dlažby v retro štýle.

Kolekcia Carmen predstavuje poctu jednej z najpôsobivejších kúpeľní Roca zo 40. rokov. Už samotný jej názov evokuje sebavedomie, vášeň a impozantnosť. A presne to vám pri pohľade na túto kúpeľňovú kolekciu napadne. Vyniká predovšetkým výrazným dizajnom a ostrými hranami, ktoré sú typické práve pre 40. roky. Stavia tým do kontrastu tradičný vzhľad a najnovšie technológie, a práve preto v ponuke nájdete popri dobových kúskoch aj technologické vychytávky.
 
Kolekcia obsahuje tak umývadlá a toalety, ako aj podumývadlové a klasické skrinky v dobovom dizajne. Kúpeľňa sa tak naplní duchom skorších čias a bude pôsobiť romantickým, ale zároveň zmyselným dojmom. Spoľahnúť sa tiež možno na absolútnu kvalitu výrobkov, ktorá je pri kúpeľniach Roca istotou. 
 
Vintage štýl kúpeľne podčiarknu obklady a dlažba v malých formátoch s lesklým povrchom. Tie možno pri značke Roca nájsť napríklad v sérii Maiolica, ktorá vzdáva hold starobylej keramike, čipkám a tapetám. Krémové farby a zvlnené reliéfy sa tu prelínajú v lesklej glazúre s ručným vzorom a spájajú tak tvorivosť a tradíciu. Na výber je navyše 6 príjemných farieb s 5 rôznymi vzormi, ktoré možno ľubovoľne kombinovať. V ponuke je v rozmere 11 × 25 cm. V rovnakom rozmere je k dispozícii aj séria Joy, ktorá vás očarí rustikálnym vyhotovením, jemnými lesklými reliéfmi a širokou škálou farieb od nežnej levanduľovej po originálnu azúrovomodrú.
 
Invenciu z minulosti čerpá tiež séria Havana, ktorá sa inšpiruje v geometrických motívoch klasických podlahových plôch. S nimi sa séria hrá a prináša tak rôzne kombinácie vzorov a kompozícií v nadčasovom dizajne. V ponuke je vo formáte 20 × 20 cm a v 4 rôznych verziách. Séria Havana skvele vynikne v kombinácii s dlažbou s imitáciou dreva, ktorú možno nájsť napríklad v sériách Ocala alebo Abbey.
 
Geometrické dekory a hravosť prináša aj séria Samba odrážajúca v sebe mestský ruch a rozmanité spôsoby života. Jej dizajn vychádza zo štruktúry tylového vlákna a obklady sú v ponuke v mnohých farbách od jemne bielej cez romanticky ružovú až po smaragdovozelenú. K dispozícii je vo formáte 21,4 × 61 cm. Okrem základného vyhotovenia je v ponuke tiež plastická mozaika a obklad s výrazným geometrickým dekorom. Celú sériu vhodne dopĺňa interiérová dlažba v neutrálnych odtieňoch Blanco a Gris vo formáte 45 × 45 cm.     
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti Laufen SK s.r.o.

Tagy:
retro štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky