Niekoľko dobrých fínt, ako do malej kúpeľne vmestíte všetko potrebné

28.06.2019  |     

Aj napriek tomu, že vaša kúpeľňa nepatrí k tým kráľovským, čo sa rozmerov týka, existujú „veľké malé finty“, vďaka ktorým do nej vmestíte všetko potrebné. A hneď bude pôsobiť priestrannejšie.

Malá kúpeľňa, ale funkčná 

Skôr ako si začnete lámať hlavu nad tým, čo všetko vtesnať do malej kúpeľne, skúste sa zamyslieť, čo v nej potrebovať nebudete. Ak je to možné, práčku a sušičku umiestnite do inej miestnosti. Sprchový kút zaberá, prirodzene, menej miesta ako vaňa, ak sa však nechcete vzdať možnosti kúpania, pouvažujte nad minivaňou alebo asymetrickou vaňou.

Ďalším účinným trikom je menšia hĺbka sanity. V každej kúpeľni by mal byť dostatok miesta, aby ste sa mohli po sprchovaní pohodlne osušiť, vystúpiť z vane alebo si vyčistiť zuby pred umývadlom bez toho, aby ste sa udierali do skriniek. Dobre premyslená kúpeľňová skrinka pojme väčšie uteráky aj drobnosti, ktoré budú vždy poruke. Kúpeľňu opticky zväčší zrkadlo, ktoré môžete umiestniť na celú stenu. Najlepšou voľbou je v strope zapustené osvetlenie.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Šikovné kúpeľňové riešenia

Dnes nájdete na kúpeľňovom trhu množstvo riešení, ktoré dokážu ušetriť miesto presne tam, kde potrebujete. Výrobcovia kúpeľňového nábytku ponúkajú skrinky, ktoré sú nielen funkčné a estetické, ale ktoré sa vďaka svojim ultraštíhlym rozmerom zmestia skutočne všade. V prípade, že vám miesto uberá i otváranie horných dvierok, zvoľte si posuvné varianty.

Prečítajte si tiež:

Zariaďujeme kúpeľňu: Nad čím sa zamyslieť, aby sme neurobili chybu?

Na trhu existuje aj radiátor so zrkadlom na prednej strane či sprchové súpravy vhodné do kúpeľní, kde sa nedá spraviť podomietkové riešenie. Záchod a bidet v jednom vám takisto „podaruje“ v kúpeľni niekoľko centimetrov. Ak sa dá, úložný priestor si vytvorte aj v nike steny za vaňou či sprchovým kútom a odpadne vám starosť, kam so všetkou kozmetikou.

Prečítajte si tiež:

Inšpirujte sa tým najlepším z kúpeľnových obkladov a dlažieb

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
vane umývadlá kúpeľňový nábytok zariaďovanie kúpeľne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky