Ako dnes vyzerá moderná kúpeľňa

13.08.2019  |     

Vane stojace sotva meter od postele, sprchovacie kúty prepojené so šatníkom, čierne umývadlá, ultraštíhle batérie, oblé hrany, diaľkové ovládania, prúdy dažďa, odolné materiály, ktoré prinášajú nevídané možnosti, elegantné minimalistické tvary a rôzne inteligentné riešenia.

Tu je naša malá ochutnávka z najnovších kúpeľňových trendov, ktoré predstavili výrobcovia na medzinárodnom veľtrhu ISH vo Frankfurte.

Technické aj dizajnové novinky

Jedným z horúcich trendov, ktoré prichádzajú do našich kúpeľní, je inovácia. Garantujeme vám, že technické aj dizajnové vymoženosti vás dostanú. V prvom rade sledujú vaše maximálne pohodlie, čo sa odráža napríklad na ovládacích prvkoch. I keď niektoré  sa vôbec nepodobajú na tradičné „kohútiky“, určite nezaváhate, ako pustiť vodu, nastaviť si správnu teplotu či ideálny prúd vody v sprche.

Pripomínajú totiž ovládanie dotykového telefónu a sú absolútne intuitívne. Naprogramovať si vopred sprchovací rituál na rôzne situácie, napríklad ranné osvieženie, relax po športe či večerné upokojenie, a to vrátane osvetlenia a hudby, nie  je žiadne sci-fi, rovnako ako tlač batérie z 3D tlačiarne.

Objavujú sa aj nové materiály a povrchy, ktoré sa hrdia rôznymi super prívlastkami, nekorodujú, ľahko sa udržujú a podobne. Skrátka, inovácie sú trend a určite nimi nič nepokazíte. Naopak, vaše každodenné kúpeľňové rutiny budú oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Čierna v kúpeľni musí byť 

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa kráčala s dobou, určite siahnite po nadčasovej a jedinečnej čiernej farbe. Či už v podobe obkladov, batérií, alebo sanity. Táto odvážna a luxusne elegantná farba pekne vynikne s bielou a zlatou, ktorá je tiež mimoriadne trendová.

Čiernu nájdete aj na kovových podstavcoch pod umývadlami, na poličkách, vešiakoch či svietidlách. Prináša do kúpeľne závan luxusu aj industriálneho štýlu. Dnes už si na trhu viete vybrať z čiernych doplnkov a sanity oveľa jednoduchšie ako pred pár rokmi.

Okrem čiernej však nič nepokazíte ani sivou, hnedou a zelenou. Ideálne je, ak sa vaša kúpeľňa bude niesť v rovnakých tónoch ako zvyšok interiéru. Je to predsa plnohodnotná miestnosť a vyjadruje váš štýl rovnako ako napríklad obývačka.

Trendové kúpeľne

1. Zlatá kúpeľňa

Zlatá farba je popri čiernej v interiérovom dizajne momentálne veľmi obľúbená. Rovnako často ako v luxusne pôsobiacich obývačkách sa objavuje aj v kúpeľniach. A to nielen v podobe doplnkov, akými sú vešiaky, zrkadlové rámy, nádoby či svietidlá, ale aj v podobe batérií či obkladov. Pekne vynikne v kombinácii s čiernou a s tmavými odtieňmi zelenej a modrej. 

2. Monochromatická kúpeľňa

Ako si zariadiť kúpeľňu tak, aby bola dlhodobo moderná, aby vás tak skoro neomrzela a aby ste vedeli obmieňať jej atmosféru pomocou doplnkov? Odpoveďou môže byť monochromatizmus. Jednotný materiál v rovnakom či aspoň príbuznom tóne zaručí nadčasovosť a harmóniu. Okrem toho je takáto kúpeľňa v súčasnom pretlaku vizuálnych podnetov aj akýmsi balzamom na oči. 

3. Industriálna kúpeľňa

Industriálne ladená kúpeľňa docielite nielen odhalením potrubí či pôvodných stien, ale i použitím betónu. Dobre sa kombinuje s prírodnými prvkami, ako sú drevo či kameň. Súčasný výraz mestského betónu môžete docieliť aj pomocou obkladov rôznych veľkostí a tvarov, ktoré kúpeľni dodajú nový výraz, navyše v trendovej sivej farbe. 

4. Kovová kúpeľňa

Kovové konštrukcie pod umývadlá, držiaky, vešiaky, armatúry, podstavce pod kvetináče... Kov je veľmi dôležitým artiklom v každej kúpeľni a objavuje sa pravidelne v nových kolekciách kúpeľňových štúdií. Nikdy totiž nevyjde z módy. Je elegantný, odolný proti vode a dokonale ladí s prírodným materiálom, ako je napríklad drevo.

PRIPRAVILA: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2019

Tagy:
zariaďovanie kúpeľne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky