Návrat terazza: Znovuobjavený materiál, ktorý oživí každý interiér

06.03.2019  |     

Všestranný, zaujímavý a nenáročný. A mimoriadne moderný. Taký je znovuobjavený materiál, ktorý sa skladá z cementu a mramorových, kamenných či sklenených úlomkov. Kombinácia drsného a krehkého mu dodáva jedinečnosť, ktorá oživí každý interiér.

Variabilné a moderné

Hoci podľa archeologických nálezov sa terazzo používalo už pred tisíckami rokov, do našich moderných domácností ho „znovuobjavili“ pomerne nedbalou náhodou talianski robotníci, ktorí si chceli vytvoriť terasy okolo svojich domov, tak zmiešali to, čo mali práve poruke. Úlomky mramoru a skla so zvyšným cementom. A terazzo bolo na svete.

Dlažby z terrazza sú vďaka svojim špecifickým vlastnostiam ideálnym riešením pre rôznorodé koncepty – od renovácií historických objektov až po moderné minimalistické riešenia verejných a privátnych priestorov. Variabilita farieb aj rozmerov, výborná tepelná vodivosť a moderná výrobná technológia so zachovaním tradičných remeselných postupov zaručujú ich kvalitu a nadčasovú eleganciu. Nuž a originálny terrazzový vzhľad inšpiroval dizajnérov pri tvorbe najrôznejších doplnkov do domácností – od textílií cez porcelán až po menšie solitéry.

 

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
terazzo dlažby mramor

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky