Doma ako v kine: To najlepšie z moderných televízorov

07.03.2019  |     

To najlepšie z televízorov v súčasnosti sa dá vyjadriť dvomi skratkami – OLED a QLED. K dobrému televízoru však potrebujete aj kvalitný a živý zvuk. Či už to budú dizajnové reproduktory, domáce kiná, alebo skladné soundbary, tie najmodernejšie vás zaručene zdvihnú zo stoličky.

 

 

Domáce kino alebo soundbar?

Domáce kino je zariadenie, ktoré pozostáva z prehrávača a niekoľkých reproduktorov, ktoré v priestore zabezpečia vysokokvalitný zvuk. Hodia sa však do väčších interiérov, kde nie je problém s miestom. Ich cena je vyššia a nevýhodou je aj náročnejšia inštalácia.

Soundbar je na rozdiel od domáceho kina len jedno zariadenie zložené z viacerých reproduktorov umiestnených v jednom rade. Vytvára kvalitný a dobre prekreslený zvuk, ale tým, že ilúzia priestorového zvuku je vytvorená odrazom od stien, nemôže celkom konkurovať ozvučeniu z veľkých zvukových súprav. Jeho výhodou je malá priestorová náročnosť a jednoduchá inštalácia. Soundbar je zároveň štýlovým doplnkom v interiéri bez zbytočných káblov, a aj preto je taký obľúbený.

 

„Daňou za štíhlosť moderných televízorov sú technologické obmedzenia pre vstavané reproduktory. S kvalitným domácim kinom dosiahnete podstatne kvalitnejší zvuk. A ak chcete ušetriť priestor, na trhu je množstvo kvalitných soundbarov.“ 

Juraj Procházka, špecialista na telekomunikácie a IT

QLED alebo OLED?

QLED TV má základ v LCD televízore podsvietenom LED diódami, ktoré spoločnosť Samsung inovovala a do televízorov aplikovala najmodernejšiu Quantom Dot technológiu. OLED funguje už úplne nezávisle od starších LCD technológií – ich displej sa skladá z pixelov, z ktorých každý produkuje vlastné svetlo, a preto tu odpadá nutnosť podsvietenia, čo je rozdiel oproti QLED televízorom. V praxi sa to prejavuje z viacerých hľadísk. Kvalitou farieb víťazí Samsung a jeho QLED TV – dokáže zobraziť aj najjemnejšie odtiene farieb. QLED sa vyznačuje tiež dlhšou životnosťou a nižšou cenou. Devízou OLED je zase dokonalé zobrazenie čiernej farby – pixely sa pri tmavých scénach môžu úplne vypnúť a nežiariť.

Mikrosystém SENCOR SMC 8000B

Nový audiosystém v dreveno-hliníkovom tele ozvučí všetky priestory od malej spálne až po veľké obývacie izby. Disponuje dvoma stredovýškovými a jedným basovým reproduktorom s minimálnym harmonickým skreslením na zachovanie kvality zvuku. Hudbu môžete prehrávať z CD, vstupom line-in pomocou 3,5 mm jack konektora či z flash diskov cez USB, ktorý slúži aj na jeho nabíjanie. Nechýba rozhranie bluetooth, pomocou ktorého si môžete pustiť hudbu bezdrôtovo. Cena: 129,90 € www.sencor.sk

 

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 

Tagy:
televízory OLED domáce kiná QLED

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 10/2019 v predaji


Byt plný paliet a nádeje
kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky