Inteligentné osvetlenie je vďaka Philips Hue maximálne jednoduché

26.11.2019  |  

Holandská značka Philips Hue je veľmi známa nielen v oblasti spotrebnej elektroniky, ale tiež na trhu so svietidlami. Tá sa vyznačuje nielen vysokou kvalitou spracovania, ale tiež novými inovatívnymi funkciami. Čím nás svietidlá Philips Hue prekvapili v tomto roku?

Okrem klasických funkčných svietidiel do domácnosti má značka Philips v portfóliu i produktovú radu inteligentných svietidiel Philips Hue. Tieto svietidlá vedia viac, než len svietiť. Základná rada White and Color Ambiance umožňuje stmievanie a meniť farbu svetla od teplej až po studenú, rada White Ambience vie okrem tohto, svietiť až v 16 miliónoch jasných, žiarivých farieb.  

Ovládanie inteligentných svietidiel je teraz tak jednoduché

K tomu, aby ste mohli inteligentné svietidlá ovládať pomocou mobilného telefónu, bolo potrebné doteraz zakúpiť prepojovací mostík Philips Hue Bridge, ktorý umožňoval prenos príkazov pomocou bezdrôtovej siete WiFi.

V tomto roku Philips uviedol na trh “múdre žiarovky”, ktoré je možné ovládať aj bez pripojovacieho mostíka. K tomu, aby ste sa stali vládcom svetla vo vašom dome, stačí mať iba telefón a Bluetooth. Táto technológia, ktorá nepotrebuje pripojenie k WiFi, uľahčuje ovládanie a umožňuje používať osvetlenie žiarovky Philips Hue i na miestach, kde nedosiahne internetový signál. Zároveň je tiež vhodná pre tých, ktorí si chcú novú technológiu najskôr skúsiť pred tým, ako si zaobstarajú kompletnú sadu vrátane Bridge. 

Svetelné zdroje s Bluetooth technológiou je možné, podobne ako svietidlá pripojené cez Hue Bridge, spojiť aj s hlasovými asistentmi Amazon Alexa, Google Home a apple Homekit. Svietidlá tak môžete ovládať i hlasovými povelmi. 

Ako mi Bluetooth technológia môže uľahčiť život?

Pomocou Bluetooth je možné ovládať skupinu až 10 žiaroviek naraz. V aplikácii Philips Hue Bluetooth, ktorá má jednoduché a intuitívne ovládanie, si ľahko zvolíte intenzitu svetla, jeho teplotu i farbu, v akej má svietiť. Na výber je i veľa preddefinovaných svetelných scén, ktoré vám umožnia vykúzliť si jedinečnú atmosféru pre rôzne životné situácie. Inteligentné žiarovky Philips Hue s Bluetooth technológiou sú v prevedení s päticou E27, E14 i GU10. 

Keď sa technológie a design spoja dohromady

Mimoriadne zaujímavé sú nové múdre žiarovky s filamentovým vláknom. Tento trend posledných rokov navracia žiarovkám klasický tvar a odkazuje na vôbec prvé žiarovky vynálezcu T.A.Edisona. 

Designové žiarovky s filamentovým vláknom z rady Philips Hue White sa výborne hodia do sklenených či drôtených lustrov, kde môžu pekne vyniknúť. Veľmi dobre vyniknú i len tak na obyčajnom kábli s objímkou. Pokiaľ ich do priestoru umiestnite viac, vytvoríte originálnu svetelnú inštaláciu, ktorá priestor zmení na nepoznanie. Žiarovky s filamentovým vláknom vydávajú príjemné teplé svetlo (2200K), ktoré oceníte pre vytvorenie pohodovej atmosféry a pri odpočinku. I tieto žiarovky je možné ovládať pomocou technológie Philips Hue Bluetooth. 

Značka Philips Hue opäť dokázala, že inteligentné osvetlenie patrí do každej domácnosti. Nebojte sa ho preto vyskúšať i u vás doma. Uvidíte, že si ho zamilujete. K tomu, aby ste mali všetky svetlá pod palcom, vám teraz postačí iba telefón s Bluetooth. Je to skvelé, však?

ZDROJ PR článok spoločnosti FEIM - SK, s. r. o.

Tagy:
inteligentné svietidlá

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky