Obľúbené bubliny mieria do slovenských záhrad

26.07.2016  |  

Milujete bublinkový kúpeľ? Ale už vás nebaví jazdiť za ním niekam do aquaparku alebo platiť nezmyselné sumy vo wellnes štúdiách? Kúpte si milióny bublín domov, do svojej záhrady.

Existujú totiž prenosné nafukovacie vírivé vane, ktoré sú vďaka svojim schopnostiam na Slovensku stále viac populárne. „Ich hlavnou výhodou je, že sa dajú umiestniť na vonkajšiu terasu, pod pergolu alebo kamkoľvek inam do záhrady. A ľahko sa dajú premiestniť inde. Veľa ľudí má takú vírivku v lete na chalupe a na zimu si ju premiestňujú do temperovaného priestoru, kde ju môžu ďalej využívať,“ hovorí odborník na infrasauny, fínske sauny a vírivky Václav Opava z Mountfieldu.

Kedykoľvek k dispozícii

Boľavý chrbát, stuhnuté svaly, stuhnuté kĺby a psychický stres, to sú klasické civilizačné trápenia, ktoré postihujú čoraz mladšie ročníky. Podľa lekárov sú pritom teplé bublinkové masáže významným faktorom pri ich zmierňovaní.

V ohriatej vode sa napríklad rozširujú cievy, znižuje sa krvný tlak a zároveň sa zvyšuje vnútorná teplota tela. Tým dochádza k stimulácii krvného obehu a lymfatického systému. Tlakové prúdenie bubliniek tiež stimuluje vylučovanie endorfínu, ktorý je známy ako hormón šťastia, pretože navodzuje príjemné pocity, odbúrava stres a napĺňa človeka novou energiou. Bublinkové kúry lekári odporúčajú tiež pri opuchoch dolných končatín alebo po úrazoch.

Krásne teplá voda

Pravidelný pobyt v bublajúcom kúpeli teda má blahodarné účinky na celé telo. Navyše sa vo víre miliónov vzduchových vankúšikov báječne relaxuje - po práci aj po športe. A nielen vo dvojici. Napríklad do vírivky Purespa Bubble HWS 800 s objemom skoro osemsto litrov sa zmestia až štyri osoby, takže relaxovať môže celá rodina. Voda v nej sa ohreje až na 40 stupňov Celzia a vďaka termoizolačnému krytu zostane príjemne teplá aj pre opakované kúpanie. O bublinovú smršť sa tu stará 120 vzduchových dýz.

 „K dispozícii sú však aj modely s ešte viac tryskami a s väčšou kapacitou - až pre 6 osôb. Vhodným doplnkom zvyšujúcim pohodlie sú nafukovacie podhlavníky a držiaky na nápoje. Báječné chvíle vo vírivke tiež umocnia špeciálne vonné esencie, ktoré sa dávkujú priamo do vody,“ dodáva Opava.

Pohodlná obsluha

„Moderné vírivky majú stabilnú konštrukciu a sú vyrobené z veľmi pevných materiálov, ktoré sú príjemné na dotyk,“ zdôrazňuje Václav Opava z Mountfieldu. Ani o vodu vraj nemusíte mať zvláštnu starostlivosť. O jej čistotu sa stará zabudovaný filtračný okruh, podobne ako to poznáme pri záhradných bazénoch. Aj inštalácia je veľmi jednoduchá. „Najťažšiu“ prácu za vás urobí integrovaný kompresor, ktorý vírivku nafúkne počas pár minút. Potom už stačí napustiť vodu, zapojiť zástrčku do elektrickej siete (230 V) a stlačiť na ovládacom paneli príslušný gombík. A začať si užívať - s deťmi rodinnú pohodu, s partnerom romantický večer alebo s priateľmi netradičnú oslavu.

Zdroj: PR článok spoločnosti Mountfield

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 8/2019
v predaji


Najkrajšie rastliny v novembri
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky