Vyrobte si svoj pletený puf vhodný na sedenie i odkladanie

29.01.2015  |     

Bude sa vám na ňom sedieť ako na obláčiku. Takýto puf však poslúži aj ako štýlový odkladací stolík. Hodí sa do tradičného aj moderného interiéru.

Materiál a pomôcky

• 3 klbká priadze PAPPULLI NATUR 
nafukovací základ taburetky – výška asi 35 cm, priemer približne 55 cm 
ihlice na pletenie č. 20

Čo je PAPPULLI? 
Ide o slovenskú textilnú priadzu, z ktorej môžete vytvoriť veľmi štýlové a vkusné interiérové doplnky, ale aj exteriérové dekorácie. Vyrába sa v rôznych hrúbkach. Tenšia, asi 2-milimetrová priadza je vhodná na tvorbu košíkov, vankúšikov či kabeliek; hrubšia zasa na sedacie vaky, pufy a koberčeky. Výrobok z tejto priadze možno prať ručne alebo aj v práčke. Každé klbko má 100 metrov. 
Viac na facebooku Handmade by Pappulli

PRACOVNÝ POSTUP


Na ihlice, odporúčame č. 20, si nahoďte klasické očká. Ich počet závisí od veľkosti taburetky, my sme nahodili 30, môžete aj viac, návlek bude hustejší.

Začnite pliesť vzor: 3× hladký riadok, 1× obrátený vzor (vrúbok) – čiže každý štvrtý riadok. Tak vznikne požadovaný vrúbkovaný efekt. 


Pokračujte v pletení, až kým neupletiete pás dlhý približne 100 až 120 cm. Hotový pás prehnite na polovicu obrátenou stranou.

Spoj prepleťte klasickým spôsobom priadzou dlhou približne 50 cm, aby nebol veľmi silno stiahnutý, len tak voľne podľa potreby.


Vzniknutý tunel obráťte na vzorku a navlečte na nafukovací základ taburetky. 


Dva asi 50-centimetrové pásy prevlečte cez okrajové očká (optimálne cez každé druhé), jeden navrchu, druhý dolu, a stiahnite. 

HOTOVO

tip
Taburetkový základ (vak) si môžete aj ušiť, napríklad zo starej obliečky, ktorú vypcháte handrami, molitanom alebo polystyrénovými guľôčkami. 


Text: PAPPULLI
Foto: PAPPULLI, Dano Veselský
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 7/2019
v predaji


Čo musíte robiť v záhrade na jeseň
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky