Niekoľko kreatívnych riešení, ako dodať starým veciam nové využitie

07.09.2017  |     

Súčasné trendy v bývaní sú postavené na návrate k prírode, s čím súvisí aj recyklácia. Inšpirujte sa niekoľkými kreatívnymi riešeniami, ako dodať starým či nepotrebným veciam nové využitie.

 

Lacné a vďačné

Presne také sú stále obľúbené drevené palety, ktorých využitie v interiéri aj v exteriéri nie je dnes už ničím nezvyčajným. Existuje neuveriteľné množstvo možností, čo z nich môžete vyčarovať. S malou predstavivosťou a zručnosťami z nich vyrobíte stoly, kreslá, pohovky, kvetináče, poličky, príbytky pre domácich miláčikov a iné užitočné predmety alebo záhradný nábytok.

Cena jednej palety sa pohybuje od 3 do 5 € a prácu s nimi zvládne takmer každý. Okrem paliet sa často stretávame s drobným nábytkom vyrobeným z debničiek alebo z dreveného pňa. Konáre stromov zasa poslúžia ako vešiak. Príroda ponúka dosť materiálu, ktorý môžete v domácnosti využiť, treba mať len otvorené oči a inšpirovať sa dobrými nápadmi.

 

Na druhé použitie

Keď starý nábytok či veci každodennej potreby doslúžia, nemusia skončiť v kontajneri. S trochou fantázie a zručnosti im môžete vdýchnuť nový život. A tu sa začína tá veselšia stránka recyklácie. Hrdzavé sitko vyšite florálnym motívom a zaveste na stenu v kuchyni. Staré kufre alebo drevené cievky použite ako konferenčný stolík.

Rámy z nepotrebných okien sa môžu premeniť na zrkadlá, kriedové tabule, držiaky šperkov či nástenky. Zaváraninové poháre ozdobte motúzom a máte štýlový svietnik. Kvetináče a hojdačky sa dajú urobiť nielen z paliet, ale aj zo starých pneumatík. Plechovky poslúžia ako stojany na farbičky či tienidlá na lampy. Staré vidličky ohnite, primontujte na stenu a máte originálne vešiaky. Oveľa viac inšpirácií nájdete na internete.

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ 
FOTO: ISIFA/SHUTTERSTOCK/ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 8/2017

Tagy:
recyklácia drevené palety recyklovaný nábytok starý nábytok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky