5 spôsobov, ako štýlovo zabaliť vianočné darčeky

16.12.2017  |     

Balenie darčekov patrí k vianočným tradíciám, ktoré sa datujú už od babylonských čias. Návod, ako na to, je celkom zbytočný – stačí len trochu fantázie. V obľube sú jednoduchosť, hnedý papier, špagát, zelené vetvičky a kopec bežne dostupných predmetov.

Štýl 1 VOŇAVÉ

Biely alebo hnedý tzv. kraftový papier s bodkami či pásikmi jednoducho previažte len obyčajným špagátom. K balíčkom pripevnite škoricu, badián alebo medovníčky. Budú krásne prevoňané.​

Štýl 2 TRADIČNÉ

Pestrý papier s vianočnými motívmi dozdobte netradične priadzou alebo hrubou vlnou, a ak pletiete, drobné ozdobné srdiečka či hviezdičky budú pridanou hodnotou.

 

Štýl 3 S PIERKAMI

Balíčky na pánsky spôsob nepotrebujú veľa: bielo-čierna klasika v minimalistickom štýle dozdobená čiernymi pierkami, šnúrkou omotanou v jednom smere a visačkou. 

Štýl 4 ZO SLAMIEK

Slamky nemusia slúžiť len na pitie alebo miešanie. Nastrihajte ich na jednu dĺžku, prevlečte ozdobný špagátik a vyskladajte päťcípe hviezdy, ktoré najlepšie vyniknú na obyčajnom papieri. 

Štýl 5 SO ZELEŇOU

Zelené vetvičky zo stromov, najmä tých vždyzelených alebo ihličnatých, majú pestré využitie. Dajú sa zakomponovať akokoľvek a ich vôňa sa bude šíriť všade navôkol. 

TEXT MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 11/2017

Tagy:
vianočné sviatky balenie darčekov vianočné prekvapenie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ Na to, aby byt Sviatočná atmosféra za babku x

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky