Aktuálne farebné trendy pre váš harmonický domov

30.04.2018  |  

Aby sme sa doma alebo v kancelárii cítili čo najpríjemnejšie, je dôležitých niekoľko faktorov. Svetelnosť priestoru a použité farebné kombinácie patria medzi tie najvýznamnejšie. Či si to uvedomujeme alebo nie, farby veľmi ovplyvňujú pocity, ktoré v nás daný priestor vyvoláva. Svetlé, pastelové farby nás upokojujú, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou. Spoločnosť Hornbach prináša túto jar štyri atraktívne farebné palety plné inšpirácie.

Smart & Green / Pre prírodný pocit 

Farebný trend, kde žiarivé zelené tóny doplnené modrými akcentmi vyvolávajú pocity pohody a relaxu. Zelená je farbou prírody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Je zmesou žltej a modrej farby, preto má osviežujúci a zároveň upokojujúci účinok. Vytvára harmóniu, súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje a regeneráciu. Jej svetlejší, žltozelený odtieň je vľúdny, jarný, plný života. Pre interiérový dizajn v tomto farebnom štýle platí hojné využitie izbových rastlín a bytových 
doplnkov z prírodných materiálov. 

Light & Easy / Prázdniny v pohodlí domova 

Menej niekedy znamená viac. Farebná paleta tohto štýlu bývania je vecná a zdržanlivá. Pracuje so svetlými kombináciami prírodných tónov béžovej, hnedej, sivej a krémovej, tón v tóne. Tento eklektický farebný štýl umocnia napríklad koberce z prírodného sisalu či vlnené detaily, ktoré by mali byť, alebo by aspoň mali budiť dojem ručnej práce.  Tento štýl sa vyhýba veľkým plochám žiarivých farieb. Kúsok jarnej sviežosti si však dopriať môžete, napríklad v podobe doplnkov v tlmenom zelenom odtieni ihličia. Textílie v prírodnom štýle vyniknú vo farbách konzervatívnej béžovej, ale aj v klasickej čierno-bielej.

Fresh & Happy / Život v harmónii

V štýle Fresh & Happy sa predstavujú stimulujúce farby a jednoduchý nábytok. Odtieň "milennial pink" je v kurze už dlhší čas. Farba ružového zlata sa uplatní všade -  od stien až po drobné doplnky. Jemné odtiene zelenej a modrej pôsobia v kombinácii s ružovou mimoriadne sviežo. O príjemný pocit domova sa postarajú detaily ako vankúše a kožušiny. Zariadenie tohto štýlu pôsobí veľmi harmonicky a moderne. 

Pure & Simple II / Spätí s prírodou

Podľa severského konceptu hygge pôsobí úprava priestoru v tomto štýle nenútene a prívetivo. Dominujú rustikálne zemité a prírodné tóny, ako aj drevené podlahy a drevený nábytok. Útulnosť mu dodajú prírodné materiály a štruktúry neopracovaných nôh nábytku, či mäkké chlpaté vankúše z prírodnej vlny. Denné a umelé svetlo dokáže pri správne zvolených farbách vyčariť zakaždým inú atmosféru. Namiesto žiarivej bielej zvoľte radšej prírodnú smotanovú, zimnú modrú, či veľmi svetlú sivú.

Na realizáciu týchto interiérových trendov ponúka Hornbach všetko na jednom mieste: od úpravy podláh a stien cez osvetľovacie telesá až po doplnky. Od marca možno vhodné produkty zakúpiť v našich stavebných a záhradných marketoch a online-shope. 

Viac informácií na: www.hornbach.sk 

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

Tagy:
doplnky do bytu farebné trendy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky