Jednoduché dekorácie z ihličia, ktoré vás potešia i v bežný zimný deň

26.12.2018  |     

V zime nás čaká veľa rodinných stretnutí a voňavá zeleň v dome rozprúdi čarovnú atmosféru Vianoc. Tradičná červená sa hodí k sviatočnému stolu. Jednoduchá dekorácia z ihličia vás zase bude tešiť i v bežný zimný deň.

Zimná kytica

Zelený základ je tvorený strieborným smrekom (Picea) a sivou akáciou, ktorej sa tiež hovorí mimóza (Acacia/ Mimosa). Vôňu jej dodá eukalyptus (Baby eucalyptus) a netradičný asparágus (Asparagus). Najvýraznejšími kvetmi v aranžmáne sú jemná biela čemerica (Helleborus) a biela ruža (Rosa). Kontrast tvoria veľké smrekové šišky a pri nich takmer nebadateľné modré guľôčky kaliny (Viburnum) a sivé plody eukalyptu (Eucalyptus).

 

Zimná pošta

V minimalizme je krása a každý detail sa cení. Aj jednoduchá kytica vie zaujať, ak zvolíte zaujímavý rastlinný materiál. My sme použili sivú akáciu resp. mimózu (Acacia/Mimosa), eukalyptus (Baby eucalyptus) a plody eukalyptu (Eucalyptus). Tieto rastliny stačí previazať sivou stuhou, urobiť mašľu a zavesiť k svietniku. Prípadne môžete kyticu len jednoducho položiť na stôl. 

Smrekovo-tujový veniec

Ideálny na bránku alebo na stenu v altánku. Smrek pichľavý má tendenciu v teple opadávať, preto je vencu lepšie vonku v chladnejšom prostredí. Tavnou pištoľou môžete dolepiť i zopár smrekových šišiek. Výsledkom je jednoduchý veniec , ktorý zaujme práve svojou prirodzenou krásou.

Aranžmán vo vázičke na stole by nemal byť príliš vysoký.

Aby ste na seba pri večeri videli, ideálna výška je 25 – 30 cm.

Pri smreku pichľavom si dávajte pozor na ostré ihličie.

Veniec z neho radšej viažte v pogumovaných záhradníckych rukaviciach.

www.atelierpapaver.sk

TEXT, FOTO A REALIZÁCIA: ATELIÉR PAPAVER

Tagy:
vianočné ozdoby vianoce vence vianočné dekorácie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky