Interiérové RETRO trendy, ktoré hlásia návrat!

28.02.2018  |     

Uvažujete, čím ozvláštniť byt? Vždy je zaujímavé vytiahnuť niečo z dávnejších čias a vsunúť do moderného priestoru. Navyše, tento rok praje retro trendom vo všetkých oblastiach, v móde, dizajne, aj v zariadení bytov. Týmito chuťovkami z minulosti si urobíte svoj osobný priestor útulnejším a charizmatickejším.

Ratan a bambus

Pamätáte sa na tienidlá či nábytok z ratanu a bambusu? Kedysi nechýbali ani v slovenských obývačkách. Bambusový a ratanový nábytok už nie je odkázaný len do zimnej záhrady, či na terasu. Je módnym doplnkom vhodným do jedálne i obývacej miestnosti. Veľmi efektne pôsobí v kombinácii so škandinávskym štýlom, vynikne aj v kombinácii s interiérovými rastlinami. Môžete si vybrať medzi prirodzeným alebo lakovaným vzhľadom.

 

 

Vzorový koberec

Kedysi v žiadnej domácnosti nemohol chýbať koberec s poriadnym kvetinovým vzorom. Ak nie ste stotožnení s tým, že by ste mali koberec v celej izbe, zvoľte si len menší dekoračný. 

Kvetované kreslá

Vzory neboli len na kobercoch, ale aj na kreslách. Kreslá, sofy, gauče s kvetovanou potlačou sú aktuálnej aj dnes. Stačí jeden kus a vyčarujete harmonickú príjemnú atmosféru. Dnešná „reinkarnácia“ kvetovaných kresiel je odvážnejšia ako v osemdesiatych rokoch, rozhodne však stojí za to. V izbe vyvolá pozitívnu atmosféru doslova okamžite – či si vyberiete romantickejší vzor alebo abstraktný.

Fialová

Fialová farba je farbou roka 2018 a tiež patrí k jednému z najobľúbenejších retro štýlov tohto roka.  Ak ste ešte nikdy nemali vymaľované steny touto farbou, naberte odvahu, teraz je ten správny čas!

Orech

Drevo z orechového stromu má bohatú históriu a svoje nestarnúce kvality. Kedysi sa používal najmä leštený nábytok, dnes je trendy skôr surové alebo len jemne upravené orechové drevo. Dizajnéri zvyknú orech kombinovať aj s dubovým drevom. Veľmi trendy je kombinácia nábytku z orecha s mosadzou alebo meďou. Stačí jeden takýto kus nábytku v domácnosti a hneď bude mať iné čaro.

Tapety s kvetinovým vzorom

K top retro trendom patria aj tapety s veľkým kvetinovým vzorom. Výrazná farebnosť a kvety v nadživotnej veľkosti, ktoré boli tak obľúbené v 60.-70. rokoch sú tu opäť. V tomto roku sú absolútnou špičkou nástenného kvetinového trendu ručne kreslené, maľované alebo potlačené abstraktné motívy kvetov v základných alebo v pastelových farbách.

 

Sabína Zavarská
Zdroj: idealhome.co.uk
Foto: www.shutterstock.com, flickr.com  

Tagy:
tapety bambus ratanový nábytok retro štýl fialová farba kvetované kreslá vzorované koberce

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 11/2019 v predaji


Rebelské Vianoce
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky