Jednoduché, prirodzené a praktické: Vianoce v severskom duchu

12.12.2018  |     

Jednoduché, prirodzené, praktické. Také je škandinávske bývanie a také sú aj Vianoce v severskom duchu. Vystačia si s málom, pritom efekt je veľkolepý, a najmä – dajú vyniknúť samotnej atmosfére.

Štýl 1: MENEJ JE VIAC

Škandinávsky dizajn pracuje s tlmenými, neutrálnymi farbami. Základom je biela, čierna a odtiene sivej či hnedej, ale aj pastelové tóny ako mentolová či ružová. Na vianočný stromček zaveste len pár ozdôb a radšej nechajte vyniknúť jeho prirodzenú krásu. Pocit útulna docielite okrúhlym mäkkým kobercom, na ktorom sa budú vynímať darčeky. 

Štýl 2: SIVÉ STOLOVANIE

Slávnostný riad podľa severanov nemusí byť vysádzaný zlatom, naopak, je skôr jednofarebný. Biela klasika nikdy nesklame a vyzerá skutočne elegantne. Šancu ale môžete dať aj bielo-sivej kombinácii, ktorá spolu so strieborným príborom vytvorí rovnako výnimočnú atmosféru. A určite na stôl nezabudnite pridať venček a šišky či konáriky. 

 

Štýl 3: ZA SVITU SVIEC

Keďže na severe býva pomerne skoro tma, mimoriadne dôležité sú pre škandinávsky štýl bývania svietidlá, sviece, lampáše a lampy. Všade a veľa. Ich strategické rozmiestnenie navyše pomáha príjemnej teplej atmosfére domova. Mäkké svetlo sviečok príbytok mimoriadne zútulní a počas Vianoc ich množstvo môžete pokojne aj strojnásobiť. 

Štýl 4: PRÍRODA A PORIADOK

 Škandinávska architektúra a dizajn sú inšpirované okolitou krajinou a prírodou. V domácnosti sa nezaobídu bez dreva, vlny a kožušín. Okrem toho je ďalšou charakteristickou črtou ich bývania poriadok, na Vianoce obzvlášť. Zvoľte preto radšej jednoduché prírodné dekorácie v menšom počte, ktoré dajú pekne vyniknúť striedmosti interiéru. 

PRIPRAVILA: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 11/2018

Tagy:
vianoce škandinávsky štýl vianočné trendy škandinávsky dizajn severský štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky