Vyhlásenie 4. ročníka súťaže Interiér roku

04.02.2019  |     

INŠTITÚT BYTOVÉHO DIZAJNU vyhlásil už štvrtý ročník súťaže Interiér roku. Do súťaže sa môžu zapojiť profesionálne interiéry, ktoré vznikli v Česku a na Slovensku v roku 2018. Uzávierka prihlášok je 20.2.2019.

Symbolom ocenenia INTERIÉR ROKA je vždy hodnotné umelecké dielo. Cenu vytvára každý rok už tradične iný autor. V minulosti si víťazi siedmich kategórií odniesli napríklad akryly Davida Saudka, originálne koláže Ivana Komárka alebo sklenené vázy štúdia Deform.

Tento rok sa úlohy navrhnúť ocenenie zhostil známy dizajnér a profesor pražskej Vysokej školy umeleckopriemyselnej RONY Plesl, ktorý je napríklad aj autorom sošky Českého leva. Plastiky vyrobí skláreň Bomm vlastnená vnukom vynálezcu kontaktných šošoviek Martinom Wichterlem.

O víťazoch štvrtého ročníka súťaže Interiér roka rozhoduje opäť osemnásťčlenná medzinárodná porota, ktorú vedie prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c., prorektor Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe. Ďalšími členmi poroty sú napríklad produkčná a režisérka Hana Třeštíková, maliar David Saudek, výtvarník Pasta Oner alebo preslávený portugalský architekt Luís Rebelo de Andrade.

Výsledky budú slávnostne oznámené na záver medzinárodného kongresu o dizajne, bývaní a architektúre Living Forum v utorok 2. 4. 2019, a to už tradične v pražskom Centre súčasného umenia DOX. Jeho téma je tentoraz LUXUS A BUDÚCNOSŤ VERZUS ŠŤASTIE.

Celodenné podujatie Living Forum bude vyplnené osemnástimi zaujímavými prednáškami na vyššie uvedenú tému. Z Belgicka dorazí napríklad doktorka Ann Petersmanová, ktorá vyučuje na Hasselt University, kde sa svojím tímom dokončila výskum sledujúce vplyv dizajnu interiéru na subjektívne pocity šťastia. Je členkou spoločnosti Design & Emotion Society a riaditeľkou Design Research Society.

Medzi prednášajúcimi bude tiež architekt holandskej kráľovskej rodiny Rob Van Beek a rad ďalších nemenej zaujímavých osobností.

Záštitu nad aktuálnym ročníkom prevzali Predseda Senátu Parlamentu Českej republiky, minister kultúry SR, Ministerstvo priemyslu a obchodu alebo Magistrát hlavného mesta - Prahy.

Viac info na www.interierroku.cz

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky