5 trendov do vašej spálne pre rok 2019

13.03.2019  |     

Zaslúži si vaša spálňa malú zmenu? Alebo plánujete rovno veľkú rekonštrukciu? Pozrite sa, čo si pre nás tento rok bytoví dizajnéri pripravili a aké novinky by vás nemali minúť.

Nebojte sa betónu

Betón zaručene patrí medzi najmodernejšie materiály používané v interiéroch. Hoci v kuchyni sme si na neho už zvykli, do miestnosti určenej na spánok sa ho často pozvať bojíme. Spálňa je pre nás totiž miestom, kde chceme cítiť vrelosť, komfort a útulnosť domova. 

Tvrdý a studený betón v nás takéto pocity vyvolá len zriedka. Keď si ale vyberiete len pár kúskov, ako sú nástenné hodiny, svietniky alebo nočný stolík, vytvoríte veľmi moderné miesto s industriálnym nádychom bez toho, aby pôsobilo až príliš studeno a neprístupne.

Ty si moja, koralová

Zatiaľ čo v minulosti sa pre spálne odporúčali studené tóny, tento rok je všetko inak. Farbou roka 2019 sa totiž stala koralová. Teplé odtiene podľa bytových dizajnérov navodzujú pocit pokoja a relaxácie, vďaka ktorému sa vám bude krásne zaspávať. Korálová je navyše veľmi jasná a svieža, preto sa hodí aj do menších miestností s nedostatkom svetla. Vyskúšajte, ako vašej spálni pristanú koralové obliečky, niekoľko malých doplnkov - alebo napríklad celá koralová stena

Tajomstvo divočiny

Veľké kvetinové potlače pripomínajúce džungľu sú tento rok in na šatách, vedľa s nimi ale nešliapnete ani v spálni. Obliečky s motívom rastlín doplňte o kvetináče s tými skutočnými kvetmi. Medzi najpopulárnejšie aktuálne patrí napríklad monstera alebo svokrin jazyk. Izbové rastliny fungujú ako čistička vzduchu a vám sa tak vďaka ich prítomnosti bude lepšie dýchať. Celkovú atmosféru podčiarknete aj využitím prírodných materiálov. Stále populárnejší je textil z ľanu alebo vlny, nábytok kúpte z masívneho dreva alebo ratanu. 

Pomocníci v domácnosti

Bez práčky alebo umývačky riadu si dnes mnoho ľudí nedokáže predstaviť život. Moderné technológie vám ale pomôžu aj s ďalšími nepríjemnosťami. Nevstáva sa vám ľahko? Svetlo v spálni môžete naprogramovať tak, aby sa ráno samo pomaly a postupne rozsvietilo. Neradi polievate kvety? Existujú kvetináče, ktoré to urobia za vás. A ak pri odchode často zabúdate zatvoriť okno alebo zamknúť vstupné dvere, kúpte si systém, ktorý to zariadi automaticky. 

Spite ako kráľ

Túžba po čo najlepšom spánku sa odráža aj v trende luxusne vyzerajúcich spální. Ich základom je posteľ s kvalitným matracom. Už niekoľkú sezónu sú v kurze robustné vysoké posteľové čelá, ktorá sa môžu stať dominantou celej miestnosti. Ideálne spojenie tohto trendu a pohodlia predstavujú kontinentálne postele. Exkluzívny typ lôžka už nie je len výsadou päťhviezdičkových hotelov, pokojne si ho môžete zaobstarať aj domov. Pridajte pár doplnkov v zlatej farbe, závesy alebo vankúšiky z aktuálne veľmi moderného zamatu a pri zaspávaní sa budete cítiť ako kráľ. Bohatstvu zdravého spánku sa totiž nič nevyrovná.

ZDROJ PR článok spoločnosti Hilding Anders Česká republika a.s.

Tagy:
design osvetlenie posteľné obliečky betón v interiéri trendy v spálni koralová farba

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky