Najnovšie trendy v interiérovom osvetlení

27.03.2019  |     

Rovnako ako sa mení dizajn nábytku a doplnkov, aj svietidlá nadobúdajú rok čo rok nové a netradičné tvary. Svetlo v interiéri nielenže vytvára príjemnú atmosféru, ale tvar, veľkosť i farba svietidla výrazne ovplyvňujú celkový vzhľad miestnosti. Aké sú trendy v osvetlení tento rok?

Žiarovky À la Edison, návrat moderny a LED

Aj v tomto roku môžeme očakávať, že výraznejšie prehovorí industriálny štýl v podobe svietidiel zo železa či hliníka, a to v ešte rafinovanejších podobách a sýtejších farbách. Obľúbený retro dizajn, naopak, prichádza s jemnejšími tvarmi, pričom absolútnym trendom budú svietidlá v tvare žiaroviek v štýle à la Edison. Príjemný návrat budú oslavovať lampy a lustre inšpirované obdobím art déco či modernou, ktoré vládli v rokoch 1920 až 1970.

Oba smery sú predstaviteľmi čistých tvarov, unikátneho dizajnu a svietidlá z oboch období balansujú na hrane umenia. Aj v roku 2019 môžeme očakávať, že dominantou sa stanú LED svietidlá, a to nielen vďaka svojej variabilite, ktorú táto technológia umožňuje. Zaujímavým trendom v novom roku budú LED svietidlá elegantne zakomponované do iných spotrebičov. Takým príkladom sú aj stropné ventilátory. K slovu sa dostanú rôzne varianty nepriameho osvetlenia, či už za zrkadlom, zabudované v nábytku, alebo vo svetelných paneloch pôvabne osvetľujúcich strop.

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE

FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 

Tagy:
retro štýl interiérové osvetlenie LED svietidlá

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky