Štýl Lagom - umenie rovnováhy

12.06.2019  |     

Kým minulý rok kraľovalo v interiéroch dánske „umenie šťastia“ hygge, tentoraz je to „umenie rovnováhy“ lagom – akási nová tvár hygge.

V skratke sa dá zhrnúť asi takto: ani priveľa, ani primálo. Tak primerane. Skromnosť, jednoduchosť, funkčnosť, ekologickosť, rovnováha a harmónia – atribúty zosobňujúce tento životný štýl prenikajú, samozrejme, do všetkých oblastí nášho bytia, nielen do interiérov. 

Filozofia lagom sa zakladá na umiernenosti a šetrnosti, ktoré mnohým prinášajú prekvapivo pocit pohodlia a pokoja. V dnešnom svete presýtenom konzumným spôsobom života sa práve zachovanie tejto rovnováhy môže ukázať ako kľúč k šťastnému osobnému naplneniu.

Ak chcete preniesť trend lagom do svojho príbytku a zaplniť ho tak radosťou a šťastím, nezabudnite na päť hlavných zásad, ktorými sú rovnováha, minimalizmus, funkčnosť, recyklácia a spätosť s prírodou. Vytvorte si priestor plný pokoja a ladnosti a vneste tak harmóniu do svojho života. Vyplňte svoj domov presne takým množstvom nábytku a dekorácií, aby mohol stále „dýchať“.

Škandinávci milujú zariaďovať svoje príbytky praktickým nábytkom, ktorý je neveľký, jednoduchý, ľahký, dá sa veľmi ľahko kombinovať a hodí sa kamkoľvek. Sviečky, lampášiky, doplnky z prírodných materiálov, ako sú drevo, koža, kožušina, ľan, bavlna, a minimum „lapačov prachu“ – to je to, čo budete potrebovať. Z farieb sú to všetky neutrálne, ktoré sa ľahko kombinujú a pôsobia nadčasovo. V celkovom koncepte rozhodne uprednostňujte kvalitu pred kvantitou.

Tip: Všetok minimalistický nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: isifa/shutterstock 
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
hygge škandinávsky dizajn lagom interiérové štýly umenie rovnováhy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky