Štedrá jeseň

17.10.2006  |     

Jeseň nám ponúka toľko farieb, tvarov a vôní, že by bolo škoda nepriniesť si z nich aspoň trošku aj domov. V teplých jesenných farbách a typickej oblosti plodov sa totiž ukrýva zvláštna spokojnosť a pohoda, ktorá dokáže zaplniť celú izbu.

Na začiatku bola poloprázdna izba. Priestoru dominovala príjemná oranžová sedačka, ktorá pekne ladila s teplým odtieňom laminátovej podlahy. Viskózový záves na okne pôsobil trocha smutne a pri sedačke sa nie celkom vhodne “vynímal” sklenený stolík s modrým základom, ktorý neharmonizoval ani s priestorom, ani so sedačkou.

Priestor sedačky pekne zjednotili a vyplnili farebne zladené saténové a zamatové vankúše. Farebne sme doladili a dozdobili aj okná, najdôležitejšia však bola premena stolíka – prekryli sme ho priehľadnou organzovou drapériou v teplom hnedastom tóne, ktorá “prefarbila” modrý základ. Bodku za premenou stolíka urobil originálny kvetinový aranžmán.

Spodnú časť francúzskeho okna sme ozdobili prírodnými oranžovými lístočkami, ktoré sme nalepili na sklo.

Bambusové tyčky pospájané drôtom do formy akéhosi rebríka vytvorili základ na závesnú ozdobu hornej časti okna – na tyče sme uviazali kytičky chryzantém a sušené oranžové lampášiky zavesené
na lyku.

Jeseň nám ponúka toľko farieb, tvarov a vôní, že by bolo škoda nepriniesť si z nich aspoň trošku aj domov. V teplých jesenných farbách a typickej oblosti plodov sa totiž ukrýva zvláštna spokojnosť a pohoda, ktorá dokáže zaplniť celú izbu.

Okná sme doladili pridaním tmavolososového závesu, ktorý harmonizuje s vankúšmi. Závesy sa dajú oživiť aj detailom v podobe ozdoby na viazačke – môžete ju vytvoriť z korálikov alebo zo sušených kvetov.

Parapet pod oknom sme doplnili o príjemné drobnosti, ktoré zútulnia neosobnú bielu dosku – drevenú vázu a kazetu, svietniky na kahančeky, nádoby z farebných sklíčok, ozdobné tekvičky a sušené kvety.

Premenu stolíka zavŕšil aranžmán, ktorý doplnil teplú jesennú atmosféru izby – do exotických konárov sme poukladali zväzky chryzantém, oranžové lampášiky, ozdobné tekvičky a okrasnú trávu.

Za spoluprácu ďakujeme:
kvetinárstvu Orchidea za kvety a predajni Meba za zapožičanie vankúšov.


Foto: Ingrid Patočková;Aranžmán: Henrieta Zacharová
Zdroj: Ingrid Patočková

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 11/2019 v predaji


Rebelské Vianoce
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky