Vyrobiť či kúpiť? Vianočné nápady za babku

10.12.2015  |     

Vyrobiť či kúpiť? Trendom týchto Vianoc je výzdoba zložená z množstva dekorácií, ktoré si možno poľahky vlastnoručne vyrobiť. Takže či už nájdete inšpiráciu, alebo len tip na nákup, Vianoce v štýle handmade sa blížia.

Lesné prechádzky

Na vkusnú výzdobu nemusíte investovať stovky eur. Stačí zablúdiť do najbližšieho lesa alebo parku a poobzerať sa po šiškách, halúzkach, konárikoch, no pomôže aj mach, pár vetvičiek čečiny, suchého lístia alebo drobné kamienky. To všetko je základ, ktorý sa dá nakombinovať do akéhokoľvek štýlu. Ďalším zdrojom je domácnosť. Staré plechovice, poháre, špajdle, juta, servítky. V prípade honosnejšej výzdoby zvoľte niekoľko zlatých alebo medených detailov. Buď vo forme vianočných gulí, sviatočného porcelánu, alebo v podobe svietnikov. Pre kreatívnejších ostávajú farby a spreje. Adventný veniec zo suchého lístia nastriekaného medenou farbou bude hrdo vítať hostí na vchodových dverách. V prípade, že Vianoce pre vás znamenajú farby, poobzerajte sa po pestrofarebných, vzorovaných alebo kovových baliacich papieroch. Vyrobiť z nich elegantné ozdoby na stromček alebo stôl je jednoduchšie, ako by sa zdalo.

Snehová vločka z papiera namiesto tradičnej špičky je skvelým zimným nápadom na ozvláštnenie.

Nočné svetielka

Kto sa rád prechádza v zime po uliciach a nazerá do okien, vie, že nič nenavodí sviatočnú atmosféru viac ako svetlo. Nie však to z dominantných lustrov. Tie by mali v tomto období zmĺknuť a ponúknuť priestor sviečkam a drobným svetielkam roztrúseným po interiéri. A ak ste náhodou zabudli na svetelné reťaze, teraz je čas, aby ste ich znovu objavili. Okrem tradičných však natrafíte na pestrú ponuku „mini tienidiel“, ktoré ich robia skutočne originálnymi. Bavlnené alebo sklenené gule, drobné hviezdičky a mnoho iných. Aj tu však prichádzajú kreatívne riešenia. Uviažte na každé svetielko kúsok bielej čipky, papierovú vločku alebo čečinu so škoricou, ktorá navyše byt prevonia. Takto pripravené reťaze alebo girlandy sviatočne ozdobia nábytok, dvere, okná, stromček alebo pokojne aj čelo postele či stôl. Až vám bude ľúto uložiť ich po sviatkoch do škatúľ.

TEXT LUCIA KUŠNÍROVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 11/2015, JAGA GROUP, s.r.o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 10/2019 v predaji


Byt plný paliet a nádeje
kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky