Nechcete klasický živý stromček? Inšpirujte sa, ako môžu vyzerať jeho alternatívne podoby

15.12.2015  |     

Nápady, ktoré ocení každý, kto má rád zmenu a drží krok s dobou. Nebojte sa experimentovať – fantázii pri vytváraní vlastného stromčeka z rebríka, konárov alebo nástennej koláže sa medze nekladú.

Vianočný duch. Kovová struna s 50 drevenými štipcami zaujme predovšetkým štýlových minimalistov. Výška stromčeka je 200 cm, priemer 120 cm, predáva www.impressionen.de.

Štýl 1 Hravé a veselé

Stačí farebná washi páska s niekoľkými ozdobami a aj malá detská izba vhupne do sviatočného šatu. Inšpiráciu aj s návodom na háčkované ozdoby nájdete na www.wimketolsma.nl.

Štýl 2 Rozžiari a obdaruje

Trojuholníková doska natretá zelenou farbou je skvelý podklad pre reťaze a ozdoby, ktorými môžu byť hoci aj drobné balíčky. Baliace papiere House Doctor nájdete na www.bellarose.sk.

Štýl 3 Kde sa miestom neplytvá

V prípade malých bytov príde vhod alternatíva v podobe kovového stojana v tvare štylizovaného ihličnana. V čiernej a medenej podobe je dostupný na www.bloomingville.com

Štýl 4 Poličková pyramída

Inšpirácií, ako vyzdobiť jednoducho uskladniteľný rebrík s plytkými poličkami a lanom, nájdete mnoho. Stromček spolu s kolekciou ozdôb hľadajte na www.notonthehighstreet.com.

Štýl 5 V dutine

Nápad „debničky s ozdobami“ sa uchytil ako doplnok klasického vianočného stromčeka. Spolu s ozdobami a LED osvetlením je súčasťou vianočnej kolekcie Tchibo.

Štýl 6 S vôňou lesa

Krása jednoduchosti stelesnená v niekoľkých konárikoch, lanku a svetielkach. Závesný prírodný stromček možno vyrobiť doma alebo objednať na www.notonthehighstreet.com.

Štýl 7 Verná silueta

Drevený stojan natretý bielou farbou zapadne do moderného aj vidieckeho interiéru. Navyše na ňom krásne vynikne svetelná reťaz s lesnými ozdobami. Hľadajte na www.bonami.sk.

Štýl 8 Vintage nádych

Zložený z drevených konárikov natretých sivou farbou môže tento stojan poslúžiť aj ako adventný kalendár. Spolu so štýlovými ozdobami je súčasťou ponuky www.impressionen.de.

TEXT LUCIA KUŠNÍROVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 11/2015, JAG GROUP, s.r.o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky