Nádherné uvoľnené kytice a vázy, ktoré im pristanú

20.07.2016  |     

Nádherné uvoľnené kytice a vázy, ktoré im pristanú, sa môžu stať zaujímavou inšpiráciou nielen pre milovníkov kvetov a bývania na miestach, kde počuť spev vtákov z lesa.

Záhradnú oslavu alebo víkendové stolovanie s blízkymi oživí bohatá kytica v pestrých farbách. Vetvičky javora, brezy a orgovánu sme v tomto prípade doplnili astrou (Aster), fialou (Matthiola), pivóniou (Paeonia ’Sarah Bernhardt‘), mliečnikom (Euphorbia), floxom (Phlox), parascou (Ammi majus) a iskerníkom (Ranunculus nivalis).

Stará kanva na mlieko sa môže premeniť na štýlovú vázu. Umiestniť do nej môžete dlhšie vetvy javora poľného (Acer campestre), brezy previsnutej (Betula pendula), agáta bieleho (Robinia pseudoacacia) a náprstník (Digitalis).  

Náprstník je nenáročná a mimoriadne atraktívna rastlina, ktorej vzpriamené súkvetia dodávajú na zaujímavosti kvetinovému záhonu aj aranžmánu.

Uvitý venček výborne poslúži aj ako aranžmán na stôl. Do jeho stredu môžete umiestniť svietniky, ktoré po zapálení sviečok po zotmení príjemne dotvoria atmosféru.

Nebojte sa použitia vetvičiek stromov a oživte nimi svoje kytice i aranžmány. Vhodnou voľbou je javor, breza alebo agát, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať.

Pri vytváraní prírodne ladených aranžmánov môžete v tomto období využiť kvety, ktoré kvitnú na lúkach a poliach, ako aj vetvičky stromov zo záhrady. 

Monika a Lenka radia 

Klasicky ponímané vázy môžete v prípade takýchto prírodne ladených kytíc a aranžmánov nahradiť starými krčahmi alebo kanvami. Nájsť ich môžete na povalách starých rodičov, v starinárstvach, ale aj na rôznych trhoch a burzách.  

Monika Vargová, Lenka Vargová
Ateliér Papaver
Štefánikova 37, Trnava
Blumentálska 13, Bratislava
www.kvetinovaskola.sk

Text a realizácia: ATELIÉR PAPAVER 
foto: ATELIÉR PAPAVER, ANDREA GREGOROVÁ

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky